x
 • Sierra Leone Vize İşlemleri

  Sierra Leone Vize İşlemleri

  Sierra Leone seyahatlerinizde, turist veya ticari/iş gezisi başvurunuzu başlatmak veya detaylı bilgi için arayınız...

  Devamı
 • Sierra Leone Turistik ve Ticari Vize Başvuruları

  Sierra Leone Turistik ve Ticari Vize Başvuruları

  Sierra Leone turist veya ticari vize başvurularınızı en hızlı şekilde başlatmak veya detaylı bilgi almak için arayınız...

  Devamı
 • Sierra Leone Konsolosluk İşlemleri

  Sierra Leone Konsolosluk İşlemleri

  Sierra Leone Konsolosluk resmi evrak işlemlerinizi yaptırmak, konsolosluk işlemleri hakkında bilgi almak için arayınız...

  Devamı

Sierra Leone Vize İşlemleri

Gerçekleştirmeyi planladığınız tüm yurtdışı seyahatler için gerekli olan vize işlemlerini, hızlandırılmış vize hizmeti avantajları sayesinde, kolay ve bulunduğunuz yerden yürütme avantajı sunan Euroasia Global Visa Services, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Dünyanın her yerine gerçekleştireceğiniz seyahatler öncesinde, vize zorunluluğu ve seyahat planlarınızı en iyi biçimde tanımlayan vize işlem gereklilikleri hakkında detaylı bilgi almak ve hızlı vize işlem avantajlarından yararlanmaya başlamak için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir ya da help@eagvs.com mail adresi üzerinden, EAGVS yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sierra Leone Vize Zorunluluğu

Batı Afrika ülkeleri arasında bulunan Sierra Leone’ ye seyahat etmeyi planlayan

 • Umuma Mahsus Pasaport ( Bordo Pasaport )
 • Hususi Pasaport ( Yeşil Pasaport ) ve
 • Hizmet Pasaportu ( Gri Pasaport ) hamilli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize zorunluluğu bulunmakta,

Diplomatik Pasaport ( Siyah Pasaport ) hamilli kişiler için ise, Mayıs 2017 tarihinde varılan anlaşma doğrultusunda, vize muafiyeti bulunmaktadır.

Sierra Leone’ye seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştireceği vize başvuru kategorileri;

 • Seyahatin planlanan süresi ve
 • Seyahat kapsamına bağlı olarak belirlenmekte ve vize başvuruları, seyahat içeriğine bağlı olarak farklı belgelerle desteklenmektedir.

Sierra Leone’ye gerçekleştirilecek 90 günü aşmayan konaklamalı seyahatler kısa süreli vize gerekliliklerine uygun olarak düzenlenirken, 90 günü aşan konaklamalı seyahatler için uzun süreli vize kapsamında değerlendirilmektedir.

Sierre Leone seyahatleriniz için gerekli olan kısa süreli vize işlemlerini, EAGVS hızlandırılmış vize avantajlarıyla yürütebilmek için EAGVS yetkilileriyle iletişime geçmeniz yeterli olacatır. 

Sierra Leone’ ye gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatlerin;

 • Sierra Leone Turistik Vizesi
 • Sierra Leone Ticari Vizesi ve
 • Sierra Leone Aile Ziyareti Vizesi kategorileriyle ilişkisi ve vize başvuru sürecinde izlenecek adımla hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

NOT: Sierra Leone’ye seyahat edecek yabancı ziyaretçilerin sağlık yönünden korunması amacıyla getirilen tedbirler arasında, seyahat planı bulunan kişiler için zorunlu tutulan sarıhumma aşı gerekliliği bulunmaktadır.

Sierra Leone vize işlemleri arasında aşı kartıyla desteklenen zorunlu sarıhumma aşısının, seyahat tarihinden en az 10 gün önce yapılması önerilmektedir.

 • Zorunlu olmamakla birlikte, Sierra Leone’ye seyahat edecek ziyaretçilerin korunmasına yönelik tedbirler kapsamında, Kolera, Difteri, Hepatit A-B, Kuduz, Tetanoz ve Tifo aşılarının da yapılması önerilmektedir.

Sierra Leone Vizesi Nasıl Alınır?

Sierra Leone Vizesi işlemleri, Türkiye’de Sierra Leone Devleti’ni temsil eden İstanbul Sierra Leone Fahri Konsolosluğu yetkilileri aracılığıyla ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, akredite vize işlem merkezleri üzerinden yürütülmektedir.

Sierra Leone seyahat planınızla ilişkili tüm vize işlem adımlarında Euroasia Global Visa Services tarafından sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmeti sayesinde, hızlı ve kolay vize avantajlarından yararlanarak, seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sierra Leone Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Sierra Leone’ye gerçekleştirmeyi planladığınız seyahat kapsamını en iyi biçimde tanımlayan vize kategorisine uygun belge ve evrakların tamamlanmasının ardından, vize başvurusuyla ilişkili belgeler konsolosluk birimine teslim edilmekte ve başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır.

Sierre Leone vize işlemleri ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmakla birlikte, olası dönemsel yoğunluklar ve ek evrak taleplerinin neden olabileceği ek süre uzamalarını da göz önünde bulundurarak, seyahat başlangıç tarihinden en az 2 hafta önce vize işlemlerinizi başlatmanız önerilmektedir.

Sierra Leone Vizesi Başvuru Formu

Sierre Leone seyahatleri öncesi tamamlanması gereken vize kategorileri, seyahat kapsam ve süresine bağlı olarak belirlenmekte ve vize başvurusu kategorisine uygun olarak farklı ek evraklarla desteklenmektedir.

Ülkeye planladığınız seyahat için gerekli olan vize başvuru formunu edinmek ve seyahat kapsamınıza en vize kategorisi için gereken ek evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Sierre Leone Vizesi Başvuru Formuna buradan erişebilirsiniz. 

 

Sierra Leone Vize Ücreti 2023

Sierra Leone vize ücretleri, planlanan seyahat süresi, başvuru sahibinin yaşı ve başvuru sürecindeki ek hizmetlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Kişisel seyahat planınızın detaylarını içeren bilgilerle, 2023 vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için EAGVS yetkilileriyle iletişime geçerek, Sierra Leone vize ücreti konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sierra Leone Vize İşlemleri Ankara

Euroasia Global Visa Services Ankara vize işlem birimi, Sierra Leone seyahatiniz için gerekli olan operasyonel süreçlerin takibini gerçekleştirerek, hızlandırılmış vize işlem avantajlarından yararlanmanıza olanak tanımaktadır. Ankara ve çevre illerden gerçekleştireceğiniz vize başvuru işlemlerinde profesyonel hizmet almak için Euroasia Global Visa Services Ankara ofisini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresi üzerinden EAGVS Ankara yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sierra Leone Vize İşlemleri Bursa

Bursa ve çevre illerde yaşayan kişiler için Sierra Leone seyahatlerini gerçekleştirmek için takip edilmesi gereken vize işlemleri konusunda hizmet veren Euroasia Global Visa Services Bursa vize işlem yetkilileri, seyahat içeriğinizi en iyi biçimde tanımlayacak vize kategorisine uygun olarak tanımlanan başvuru sürecini, hızlı ve kolay işlem hizmetiyle desteklemektedir. Seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesi ve Sierra Leone seyahatleri için gerekenler hakkında detaylı bilgi almak için help@eagvs.com mail adresi üzerinden, EAGVS vize işlem yetkilileriyle iletişime geçebilir, hızlandırılmış vize işlem avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sierra Leone Vize İşlemleri Edirne

Edirne ve çevre illerde bulunan başvuru sahipleri için, hızlı ve kolay vize işlem hizmeti sağlayan Euroasia Global Visa Services Edirne vize işlem ofisi, Sierra Leone vize prosedürüne uygun vize işlemleriyle seyahat planlarınızın aksamadan gerçekleşmesine yardımcı oluyor. EAGVS Edirne hızlandırılmış vize işlem hizmetinden hemen yararlanmaya başlamak için EAGVS Edirne ofisini ziyaret edebilir, help@eagvs.com mail adresi üzerinden yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Sierra Leone Vize İşlemleri Antalya

Antalya ve çevre illerde yalayan kişilerin seyahatleri için gerekli olan vize işlem süreçleri, Euroasia Global Visa Services Antalya vize işlem ekibi tarafından yürütülmekte ve seyahat kapsamına uygun vize işlem aşamaları yerine getirilmektedir. Seyahat planlarınızı aksatmayacak tarih aralıklarında EAGVS Antalya vize işlem birimi ile iletişime geçerek, hızlandırılmış vize işlem avantajlarından yararlanabilir, konsolosluk ziyaretine gerek kalmadan vize işlemlerinizin hızlı ve kolay biçimde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ: Vize işlemleri için takip edilecek adımlar, iller ve bölgelere bağlı olarak farklılık gösterebileceğinden, vize işlemleri öncesinde EAGVS İstanbul ofisiyle iletişime geçmeniz, vize işlem sürecinizin daha sağlıklı biçimde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

Sierra Leone Vize Reddi

Sierra Leone seyahatini tanımlayan vize kategorisi gereklilikleri etrafında düzenlenen vize başvuru evrak ve ek belgelerinin tamamlanmasının ardından, söz konusu başvuru değerlendirilmek üzere Sierra Leone konsolosluk birimlerine gönderilmekte ve vize reddi ve onay yetkisi, ilgili konsolosluk yetkililerinde bulunmaktadır.

Sierra Leone vize başvurusunun olumsuz değerlendirilmesi ve vize reddi kararı verilmesi durumunda, ilerleyen tarihlerde tekrarlayacağınız Sierra Leone vize başvuru işlemlerinde, söz konusu vize reddinin nedenlerine dikkat etmeniz katkı sağlayacaktır.

Olası bir vize reddi kararı, ilerleyen tarihlerde gerçekleştireceğiniz başka vize kapsamları için de önem araz edebileceğinden, vize reddine ilişkin kararın aslını saklı tutmanız önerilmektedir.

Yurtdışı seyahatler için ihtiyaç duyacağınız vize işlemlerinizi, seyahat kapsamınıza en uygun vize başvuru süreci ile birleştiren Euroasia Global Visa Services ile sağlanan hızlandırılmış vize işlem hizmetinin sunduğu tüm avantajlardan yararlanmaya başlamak için EAGVS ofislerini ziyaret edebilir veya help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

Sierra Leone ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES