x
  • Afganistan Vize İşlemleri

    Afganistan Vize İşlemleri

    Afganistan vize başvurusunda bulunmak için gereken evraklar ve diğer işlemler nelerdir. Tıklayın ya da hemen temsilcilerimizi arayın.

    Devamı

ÖNEMLİ: Değerli ziyaretçilerimiz Afganistan vize başvurularını işleme alamamaktayız. Afganistan vize başvurularınız için vize servisimizi aramamanızı önemle rica ederiz. 

Afganistan Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…
 
Değerli ziyaretçilerimiz; 
 

Afganistan’a yapacağınız turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahatleriniz ile ilgili seyahatleriniz için vize başvurusu yapmanız gereklidir.

> Afganistan seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da help@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

> Bize telefonla ulaşmanız durumunda Afganistan seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.

> Afganistan seyahatinizi kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi hazırladıktan sonra seyahatiniz için gittiğiniz havaalanında ülkeye direkt giriş yapabilirsiniz.

Afganistan’a kısa süreli ya da uzun süreli seyahat etmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

Aşağıda yer alan kategoriler kısa süreli Afganistan seyahatleriniz içindir.

  • Turistik seyahat
  • Ticari Amaçlı Seyahat
  • Aile ziyareti Amaçlı seyahat

Afganistan Vizesi Formu

Afganistan vizesi için başvuruda bulunurken öncelikle olarak seyahat amacınızın durumunu iyi açıklamanız önemlidir. Girdiğiniz ülke sınırlarının içinde size güvenle bakabilmeleri için gerekli olan tüm prosedürlerin bir amacı vardır. Afganistan vizesi formunda doldurmanız gereken kısımlar vardır. Bunlar, hangi amaçlarla ve kimlerin yanında bulunduğunuz, seyahat sırasında masrafarınızı karşılayacak gücünüzün var olup olmadığına kadar detaylı bir inceleme isteyen ülke konsoloslukları, verdiğiniz doğru ve hatasız bilgiler neticesinde Afganistan vizesi başvurunuzu olumlu kılar. Şüphe duyduğu, inanmadığı, ya da yenilenmesini istediği her belge ve bilgi aleyhinize dönebilir. Bunun için en sağlıklı yöntem, Euroasia GVS vize uzmanları ile yapacağınız bilgi alışverişidir. Euroasia GVS vize uzmanlarına teslim ettiğiniz belgeler ve doldurduğunuz formlar ile adınıza alınan Afganistan vize randevusu ile parmak izi taramanız yapılır. İşlemlerin sonunda olumlu görülen evraklarınızın teslimi ile vize sonucunuzun yanıtı tarafımızdan iletilir. Afganistan vizesi başvurusunda da her vize protokülde olduğu gibi zamanında yapılan evrak hazırlıkları, eksiksiz bir sunum, seyahat amacınızın net ifadesi ve ülke sınırları içinde kendinize çizdiğiniz seyahat planı önemlidir.

Rahat ve kaliteli bir seyahat için, vize sonucunuzun olumlu kılınması atacağınız adımların içinde sonuçlanır. Daha önce ret yanıtını alanlar, ya da ilk kez Afganistan vizesi başvurusundan bulunacak olanlar için oldukça hassas bir süreç olan bu evre, Euroasia GVS uzmanlarının katkılarıyla daha net ve şeffaf bir halde ilerler. Afganistan vizesi formunu doldururken önemli noktalar uzmalarımız tarafından size aktarılacaktır. Afganistan vizesi  Afganistan Konsolosluğuna bağlı olduğundan ilerlenen tüm aşamaları her yönüyle değerlendirmek  sağlıklı olacaktır.

Afganistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Afganistan vizesi için gerekli evraklar büyük bir titizlikle hazırlanmalıdır. Göstereceğiniz önem sayesinde doğru bir yolda ilerlemeniz  mümkün olur. Seyahat amacına göre sizden istenilen her bilgi ve belgeyi tamamlamak, Afganistan vizesi gerekli evraklar bölümünü sorunsuz geçmeniz demek olacaktır. İlk aşama kimlik fotokopiniz ve pasaportunuz, hemen sonrasında vize talep dilekçesi bu dilekçe çalıştığınız yer açısından şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılan, imzası ile kaşesini bulunduran formatta olmalıdır. Çalışanlar için SGK iş bildiri formu, hizmet dökümü, kişi sigortasız bir işte yer alıyorsa şirket tarafından onaylanmış sözleşme gereklidir.

Afganistan vizesi için gerekli evraklar listesinde, 2 adet arkası beyaz fon üzerine çekilmiş, güncel halinizi yansıtan biyometrik fotoğraf, yine ticari amaçla yapılan seyahat için şirketin evralarının güncel hali, faaliyet belgesi, şirket sirküleri, sicil gazete forokopileri ayrıca, 3 aylık maaş bordrosu, 3 aylık banka hesap özeti, davet üzerine katılıyorsanız bunu gösteren ve amacı belli eden davetiye, konaklayacağınız yerlerin bilgisini sunan rezervasyon bilgileriniz istenilenler arasındadır. Afganistan vizesi seyahat amacından kastedilen sehayat amacına göre şekillenen evrak listesidir. Turistik, ticari ve aile ziyareti olarak geçerli olan vize türleri açısından oluşturulacak vize profilini anlatır. Ayrıca Afganistan vize başvurusunda bulunan kişi öğrenci ya da emekli ise bu  durumları belgelendirmek gerekmektedir.

Afganistan Sınır Kapısı Vizesi

Afganistan sınır kapısında ülkeye girmek isteyen Yabancı tüccar ve yatırımcılara uluslar arası Hamid Karzai Hava Alanı’na girişte vize vermektedir. Bu vize, Afganistan İçişleri Bakanlığı’nın sınır kontrol görevlileri tarafından, Dışişleri Bakanlığı’nın talep ettiği gerekli evraklar incelendikten sonra verilmektedir.

Afganistan sınır kapısı vizesi için başvuru sahibinin bazı evrakları temin etmesi ve sınır kapısındaki görevliye sunması gerekmektedir. help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden Afganistan sınır kapısı vizesi için gerekli evraklarınızı öğrenebilirsiniz.

Yazımızın devamında Afganistan Sınır Kapısı Vizesi için gerekli evraklarla ilgili detaylı bilgi okuyabilirsiniz.

Afganistan Kapıda Vizesi için;  başvuru sahibinin noter onaylı, en az 6 aylık geçerliliği olan ticaret izni belgesinin fotokopisi, noter onaylı ve hesabında en az 100 bin ABD doları olan banka hesabı belgesi, bir fotoğraf ile birlikte doldurulmuş vize istek formu, geçerli Ticaret belgesiyle birlikte ticari şirketin adresi, yabancıların Afganistan’da İkamet ve Seyahat Etme yasasının 27. maddesine göre (Sadece Yabancı Tüccar ve Yatırımcılar için) vize harcının ödenmesi, Ticari Şirketin asli mektubu ve Adli Sicil Kaydı belgesini sunması gerekir. 

Afganistan Vizesi Nasıl Alınır?

Afganistan vizesi başvurularınızın zamanında sonuçlanması için seyahat tarihinden 15 gün önce yapmak doğru olacaktır. Konsoloslukça oluşabilecek olan aksamalara maruz kalmamak adına gerçekleştirilen işlemlerin zamanında sonuçlanması önemlidir. Euroasia GVS vize uzmanları, Afganistan vizesi nasıl alınır sorusuna en doğru cevabı vermek için ofislerinde bulunmaktadırlar. İletişim bilgilerinden ve ofislerimizden uzman yorumlarını alabilmek için harekete geçebilirsiniz. Başvurunuzu sizin adınıza yapan Euroasia GVS vize uzmanları hazırladığınız tüm evrakları titizlikle inceler ve değerlendirir. Hatasız ve eksiksiz girdiğiniz her bilginin sonucunda da başvuru sonucunuzun olumlu olacağını öngörür. Bu aşamada Afganistan vizesi almak daha kaliteli ve pratik bir uygulama ile mümkündür.

 

 

 

 

 

 

Afganistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Afganistan Pasaportu Çıkartma
H. Ahmedi 20/04/19, 11:28 Cevabı Görüntüle
Pasaportumu kaybettim yeniden almak istiyorum
Afganistan Vatandaşları İçin Türkiye Vizesi
E. EYÜBOĞLU 21/03/19, 17:59 Cevabı Görüntüle
ANKARA DA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR OLARAK ÇALIŞIYORUM.EMEKLİYİM . EŞİM EVHANIMI .AFGANİSTAN DA ÜÇ YILDIR TANIDIĞIM BURADA MARKET DÜKKANI OLAN AFGANİSTANLI BAY MÜŞTERİMİN EŞİ VE KIZINI ZİYARETÇİ OLARAK BİR SÜRELİĞİNE TÜRKİYE YE DAVET ETMEK İSTİYORUM . BÖYLE BİR HAKKIM VAR MIDIR.NE YAPMAM GEREKİR.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';