x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli yolcularımız;

Kuveyt’e turistik amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının Kuveyt Turistik Vizesi almaları gerekmektedir. Vize başvurusu öncesi başvuru sahibi bazı evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalıdır. Kuveyt Vize işlemleri için yetkili acentelerden danışmanlık alabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Kuveyt Turistik vize işlemlerinizle ilgili hizmet veren bir danışmanlık ofisidir. help@eagvs.com adresimize mail göndererek ya da Eagvs ofislerimizi arayarak yetkilimizden hazırlamanız gereken evraklarla ilgili detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Sonra evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp, kargo aracılığıyla ofislerimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz Kuveyt diplomatik temsilciliklerine şahsen gelmenize gerek kalmadan başvuru işlemlerinizi başlatacaktır.

Yazımızın devamında Kuveyt Turistik Vizesi için 2018 güncel evrak listesini bulabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi başlatmadan önce sitemizi incelemeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kuveyt Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar 

Kuveyt Vize Başvuru Formu:  Başvuru formu İngilizce olarak büyük harflerle, tükenmez kalemle eksiksiz bir şekilde  doldurulmalıdır. İlgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, imzalamalısınız. Forma yazdığınız bilgilerin gerçeğe uygun olmasına özen göstermelisiniz.

Pasaport: Kuveyt seyahatiniz sonrasında en az 1 yıl geçerliliği ve en az 2 boş sayfası olan pasaportunuzu beyan etmelisiniz.

Fotoğraf:  Güncel tarihli, arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğrafınızı dosyaya eklemelisiniz.

 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisini başvuru dosyanızda sunmalısınız.

Uçak Rezervasyonu: Kuveyt’e gidiş dönüş tarihlerinizi gösteren uçak rezervasyonlarınızı ibraz etmelisiniz. Uçak rezervasyonunuzu Eagvs ofislerimizden yaptırabilirsiniz.

Otel Rezervasyonu:  Kuveyt’te kalacağınız otele ait rezervasyonu başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Mesleki Evraklar

Vize Talep Dilekçesi: Başvuru sahibi çalıştığı şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış Vize talep dilekçesi sunmalıdır. Bu dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri, başvuru sahibinin izinli olacağı tarihler belirtilmeli. Dilekçede şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi bulunmalıdır.

Şirket Evrakları: Başvuru sahibi çalışan ya da şirket sahibi olsa bile Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Kaydı belgelerini sunmalıdır.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

Maaş Bordrosu

Banka Hesap Durumu:  Kuveyt seyahatinizi gerçekleştirmeye yetecek maddi imkanınızı gösteren banka hesabınıza ait dökümü beyan etmelisiniz. Banka hesap özeti kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

Kuveyt Turistik Vize Başvurusu

Kuveyt ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportu sahibi Türk vatandaşları Kuveyt’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin turistik seyahatleri için vize almaları gerekmektedir.  Kuveyt vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara’daki Kuveyt Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Kuveyt Başkonsolosluğu’ndadır. Ancak bu diplomatik temsilciliklere şahsen gelmenize gerek kalmadan da Kuveyt Turistik Vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden evrak listesini isteyebilirsiniz. Sonrasında evraklarınızı ikamet ettiğiniz adrese en yakın Eagvs ofislerine ulaştırmanız gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services’in İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa, Antalya ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapıp, sizi bilgilendireceklerdir. Belgeleriniz tamamlandıktan sonra yetkilimiz başvurunuzu gerçekleştirecek ve vize değerlendirme sürecinizi takip edeceklerdir. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu teslim alıp, adresinize göndereceklerdir.

Kuveyt  Turistik Vize Ücreti 2018

Kuveyt Turistik vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için vize ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Kuveyt Turistik vize ücreti Kuveyt Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vize ücretiniz, vize türünüz, giriş sayınız ve vize sürenize göre değişiklik gösterecektir. Kuveyt seyahatinizin süresine karar verdikten sonra help@eagvs.com adresimize mail göndererek Kuveyt turistik vize ücretinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgilendirme mailindeki tutar; vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini şahsen ofisimize bırakabileceğiniz gibi banka hesap numaramıza havale ile gönderebilirsiniz. Kuveyt Turistik vizeniz olumsuz sonuçlansa bile vize ücretiniz geri iade edilmez.

Kuveyt  Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt turistik vize başvurularında karar mercii Ankara’daki Kuveyt Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Kuveyt Başkonsolosluğu’dur. Vize işlemlerinizin sonuçlanma süresi ortalama 3-5 iş günüdür. Ancak bu süre evraklarınızın eksiksiz olup olmamasına, Kuveyt diplomatik temsilciliklerinin resmi tatil günlerine ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer evraklarınızda eksiklik varsa vize sonuçlanma süreniz uzayacaktır. Vize başvurusu yapmadan önce Kuveyt Büyükelçiliği’nin resmi tatil günlerini kontrol etmenizi ve evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Kuveyt Turistik vizenizin planladığınız tarihte elinizde olmasını isterseniz seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

 

daha fazla göster

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
N. gündüz 04/02/19, 19:48
kuveyte vize ne kadar
Cevabı Görüntüle
N. ozbek 06/12/18, 09:50
Kuveyt turistik seyahat vizesi nasıl alınır, Süreç nasıldır? Ücreti ne kadar?
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES