x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçilerimiz; 

Kuveyt’e iş görüşmesi, toplantı, fuar ve konferans amacıyla gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Kuveyt Ticari Vizesi alması gerekmektedir. Kuveyt ticari vize başvurusu için başvuru sahibinin bazı evrakları hazırlaması ve prosedürleri yerine getirmelidir. Kuveyt Ticari vize başvurusunu acenteler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services Kuveyt Ticari vize işlemleriyle ilgili hizmet veren danışmanlık ofisidir. help@eagvs.com adresimize mail göndererek 2018 güncel Kuveyt Ticari vize evraklarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp Eagvs ofislerimize kargo yoluyla ulaştırdığınızda yetkilimiz kontrolünü yapıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan  Kuveyt Ticari vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

İnternet sitemizde Kuveyt Ticari Vize evrakları ve vize prosedürleriyle ilgili detaylı bilgi okuyabilirsiniz. Vize almaya karar verdiğinizde merak ettiğiniz soruları yetkilimize sorabilir.

Kuveyt Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

Pasaport: Seyahatinizin bitiminden en az 1 yıl geçerliliği ve en az 2 boş sayfası olan pasaportunuzla başvuru yapmalısınız.

Kuveyt Vize Başvuru Formu:  Başvuru formu başvuru sahibi tarafından İngilizce olarak büyük harflerle, tükenmez kalemle eksiksiz bir şekilde  doldurulmalıdır. İlgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, formu imzaladıktan sonra başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.  

Fotoğraf:  Son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fonu beyaz 2 adet biometrik fotoğrafınızı sunmalısınız.

 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisini ibraz etmelisiniz.

Otel Rezervasyonu: Kalacağınız otele yaptırdığınız rezervasyon belgesini sunmalısınız.

Uçak Rezervasyonu: Gidiş dönüş biletlerinizi başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Mesleki Evraklar

Davetiye: Kuveyt ticari vize başvurusu için Kuveyt’teki şirket başvuru sahibi adına davetiye mektubu göndermeli. Davetiyeyi gönderen kişi pasaport ve kimlik fotokopisini de eklemeli. Davetiyede başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve seyahat amacı, seyahate sponsor olunacaksa bu belirtilmelidir.

Vize Talep Dilekçesi: Başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben İngilizce olarak vize talep dilekçesi yazılmalı. Bu dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri ve masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmeli. Dilekçede şirket yetkilisinin imzası ve kaşesi olmalıdır.

Güncel Şirket Evrakları: Şirkete ait, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri, Sicil Gazete Fotokopisi gibi belgeleri beyan etmelisiniz.

Banka Hesap Özeti: Kuveyt seyahatini gerçekleştirmeye yetecek maddi kaynağınızın olduğu banka hesabınızın dökümünü sunmalısınız. Banka özeti ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

Kuveyt Ticari Vize Başvurusu

Kuveyt ile Türkiye Cumhuriyet arasında vize muafiyeti anlaşması vardır. Bu kapsamda; Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri Kuveyt’e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Kuveyt’e ticari amaçlı seyahat gerçekleştirmek isterlerse Kuveyt Ticari Vize başvurusu yapmalıdır. Kuveyt Ticari Vize başvurularını değerlendirme yetkisi Kuveyt Büyükelçiliği ve Kuveyt Başkonsolosluğu’ndadır. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun bu diplomatik temsilciliklere şahsen gelmenize gerek kalmadan Kuveyt Ticari Vizesine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. help@eagvs.com adresimize mail göndererek ya da ofislerimizi arayarak  yetkilimizden ticari vize için gerekli evrak listesini isteyebilirsiniz.

Evraklarınızı eksiksiz hazırladıktan sonra kargo aracılığıyla adresinize yakın Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Eagvs’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Antalya ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip, başvuru işlemlerinizi başlatacaktır. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu konsolosluktan teslim alıp adresinize kargo ile gönderecektir.

Kuveyt Ticari Vize Ücreti 2018

Kuveyt Ticari vize ücreti Kuveyt Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için vize ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Kuveyt ticari vize ücreti vize süreniz ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kuveyt’e gerçekleştireceğiniz seyahatin süresine karar verdikten sonra help@eagvs.comadresimize mail göndererek yetkilimizden ticari vize ücretinizi öğrenebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği bilgi mailindeki tutar, vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi ofislerimize şahsen bırakabileceğiniz gibi banka hesap numaralarımıza da havale ile gönderebilirsiniz. Vizeniz olumsuz sonuçlansa bile vize ücretinizin geri ödenmeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kuveyt  Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt ticari vizeniz ortalama 3-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Ancak bu süre evraklarınızın eksik olup olmadığına, Kuveyt Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun resmi tatil günleri ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Eğer evraklarınız eksik ise bu süre uzayabilmektedir. Kuveyt vize başvurunuzu yapmadan önce Kuveyt Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun resmi tatil günlerini kontrol etmenizi ve evraklarınızı eksiksiz tamamlamanızı tavsiye ederiz. 

daha fazla göster

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
N. gündüz 04/02/19, 19:48
kuveyte vize ne kadar
Cevabı Görüntüle
N. ozbek 06/12/18, 09:50
Kuveyt turistik seyahat vizesi nasıl alınır, Süreç nasıldır? Ücreti ne kadar?
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES