x
Kuveyt

Vize İşlemleri

Kuveyt

Kuveyt Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçilerimiz; 

Kuveyt’e aile üyelerini veya arkadaşlarını ziyaret etmek amacıyla seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının Kuveyt Aile Ziyaret Vizesi alması gerekmektedir. Ziyaret vizesi başvurularında en önemli evrak davetiye mektubudur. Kuveyt’teki oteller, Kuveytli şahıs ve firmalar ya da Kuveyt’teki aile yakınları başvuru sahibine davetiye göndermelidir. Euroasia Global Visa Services Kuveyt Aile Ziyaret vizeleriyle ilgili hizmet sunan bir danışmanlık ofisidir. help@eagvs.com adresimize mail göndererek ya da ofislerimizi arayarak 2018 güncel evrak listesiyle ilgili bilgi alabilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrolünü yaptıktan sonra başvuru işlemlerinizi başlatacaktır. Kuveyt vize işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu yetkililerimize çekinmeden sorabilirsiniz.

Kuveyt Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

Kuveyt Vize Başvuru Formu:  Başvuru formu İngilizce olarak büyük harflerle, tükenmez kalemle eksiksiz bir şekilde  doldurulmalıdır. Formda, doğru ve gerçeğe uygun bilgiler vermeye özen gösteriniz. İlgili bölüme fotoğrafınızı yapıştırıp, formu imzaladıktan sonra başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.  

Pasaport: Kuveyt seyahatinizin bitiminden sonra en az 1 yıl geçerliliği ve en az 2 boş sayfası olan pasaportunuzu sunmalısınız.

Fotoğraf:  Güncel tarihli çekilmiş, arka fonu beyaz, 2 adet biometrik fotoğrafınızı sunmalısınız.

 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisini ibraz etmelisiniz.

Otel Rezervasyonu: Kalacağınız otele yaptırdığınız rezervasyon belgesini başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Uçak Rezervasyonu: Gidiş dönüş biletlerinizi ibraz etmelisiniz.

Mesleki Evraklar

Davetiye: Kuveyt aile ziyaret vizesi için başvuru sahibinin Kuveyt’te ikamet edene yakınının davetiye mektubu göndermesi gerekmektedir.  Davetiyeyi gönderen kişi pasaport ve kimlik fotokopisini de eklemeli. Davetiyede başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve seyahat amacı, seyahate sponsor olunacaksa bu belirtilmelidir.

Vize Talep Dilekçesi: Başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben İngilizce olarak vize talep dilekçesi yazılmalı. Bu dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri ve masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmeli.

Güncel Şirket Evrakları: Şirkete ait, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Sicil Gazete Fotokopisi, İmza Sirküleri gibi belgeleri beyan etmelisiniz.

Banka Hesap Özeti: Kuveyt seyahatini gerçekleştirmeye yetecek maddi kaynağınızın olduğu banka hesabınızın dökümünü sunmalısınız.

Kuveyt Aile Ziyaret  Vize Başvurusu

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları Kuveyt’e gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan ziyaretlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma Mahsus pasaport sahipleri ise Kuveyt’e aile ziyareti gerçekleştirmek isterlerse Kuveyt Büyükelçiliği ve İstanbul Kuveyt Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvurunuz için bu iki diplomatik temsilciliğe şahsen gelmenize gerek yoktur. help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden vize evraklarınızı istedikten sonra evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayıp Eagvs’nin size en yakın ofisine ulaştırabilirsiniz. Eagvs’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Antalya ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır. Evraklarınız yetkilimizin eline ulaştığında kontrol edip, varsa eksik belgelerinizle ilgili sizi bilgilendirecektir. Belgeleriniz tamamlandığında başvurunuzu gerçekleştirecek ve vize değerlendirme sürecinizi takip edecektir. Kuveyt Aile Ziyaret Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu teslim alıp, adresinize ulaştıracaktır.

Kuveyt Aile Ziyaret Vize Ücreti 2018

Kuveyt vize ücretleri Ankara Kuveyt Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vize işlemlerinizin tamamlanabilmesi için vize ücretinizi ödemeniz gerekir. Kuveyt aile ziyaret vize ücreti, vize sürenize, vize giriş sayısına göre belirlenir. Seyahat tarihinize ve sürenize karar verdikten sonra help@eagvs.com adresimize mail göndererek Kuveyt Aile Ziyaret vize ücretinizi öğrenebilirsiniz. Yetkilimizin size göndereceği maildeki tutar, vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretinizi şahsen ofisimize bırakabileceğiniz gibi banka hesabımıza da havale ile gönderebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödedikten sonra dekontunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir.

Kuveyt  Aile Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kuveyt Aile Ziyaret vizesi, evraklarınızın eksiksiz olmasına, Kuveyt Büyükelçiliği ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve büyükelçilik ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Eğer evraklarınız eksiksiz olursa Kuveyt vizeniz 3-5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize işlemlerinizin uzamaması için evraklarınızı eksiksiz hazırlamaya özen gösteriniz. Ayrıca vize başvurusu yapmadan önce Kuveyt resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Kuveyt vizenizin planladığınız tarihte olmasınız isterseniz seyahat tarihinizden en az 15 gün önce başvurunuzu gerçekleştirmenizi öneririz. 

 

daha fazla göster

Kuveyt ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
N. gündüz 04/02/19, 19:48
kuveyte vize ne kadar
Cevabı Görüntüle
N. ozbek 06/12/18, 09:50
Kuveyt turistik seyahat vizesi nasıl alınır, Süreç nasıldır? Ücreti ne kadar?
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES