x
 • Sanatçılar İçin İtalya Vizesi

  Sanatçılar İçin İtalya Vizesi

  Sanatçılar İtalya Schengen vizesine nasıl başvurmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Vize uzmanınıza danışın.

  Devamı
 • Uzun Süreli İtalya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

  Uzun Süreli İtalya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

  Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

  Devamı
 • İtalya Vize Reddi

  İtalya Vize Reddi

  İtalya vize reddi aldıysanız, başvuru dosyanız konsolosluğun değerlendirme kriterlerinden en az 1 tanesi ile uyumsuz demektir. Başvurunuzu Euroasia uzmanları ile gerçekleştirin.

  Devamı
 • Yat Sahipleri İçin İtalya Schengen Vizesi

  Yat Sahipleri İçin İtalya Schengen Vizesi

  İtalya'ya deniz yoluyla seyahat etmeyi planlayan kişiler için tüm başvuru detayları..

  Devamı
 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, İtalya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

  Devamı

 


!!! YENİ !!!

İTALYA VİZE BAŞVURUNUZU MESAİ SAATLERİ DIŞINDA YAPIN.

İtalya vize başvurularınızı Hafta içi:

07:00 - 08:00
12:30 - 13:30
18:00 - 19:00 

Hafta sonu ise:

08.00 / 12.00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için arayın!

İtalya Vizesi

İtalya VizesiDeğerli ziyaretçimiz, İtalya Vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

İtalya vize prensiplerine bakıldığında kısa süreli vize kapsamında Schengen vizesi uygulamalarını karşılamaktadır.

İtalya'da en fazla 90 günü kapsayacak konaklamalarınızda İtalya Schengen vizesi kategorisinden başvurunuzu gerçekleştireceksiniz. Daha uzun konaklamalar ve seyahat sebebinize dair vize türleri ise aşağıda bilginize sunulmuştur.

Schengen şartları ile aldığınız İtalya Vizesi ile çalışamaz, iş kuramaz ve 90 günü aşan konaklamalar yapamazsınız. İtalya seyahatiniz boyunca birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etme durumunuz varsa en uzun konaklama yapacağınız süreyi İtalya’ya ayırmalı ve ilk girişi de İtalya’dan yapmalısınız.

İtalya Vizesi Kategorileri

VIS ibareli Schengen vizesine sahip iseniz parmak izi kaydınızın alınmasına gerek kalmayacaktır. Ancak daha önce böyle bir kaydınız oluşturulmadıysa İtalya vize şartları gereği size en yakın Konsolosluk merkezinde tanımlanan gün ve saatte yaptırmanız gerekecektir.

İtalya Vizesi için ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanan sayfamızda İtalya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?, İtalya vizesi kaç günde çıkar?, İtalya vizesi ne kadar? gibi genel sorularınıza cevap bulacaksınız. Kişiye özel evrak listesi, vize ücreti hesaplama ve diğer sorularınız için ofislerimizi arayabilirsiniz. EAGVS Merkez ofis ve şubelerimiz için tıklayınız.

İtalya Vizesi İşlemleri

İtalya Vizesi İşlemleri yetkili kurumu ve tek karar merci İtalya Büyükelçiliği ve görevlendirilen Konsolosluk vize merkezleridir. Özellikle; Schengen Vize başvurularında randevu düzenleme ve sistem kaydının daha düzenli olması adına dış bağlantılı firmalarla çalışılmaktadır. Başvuru değerlendirme sürecine dahil olmaz, başvuru evraklarınızı nitelik ve nicelik olarak sorgulamazlar.

Vize işlemleriniz süresince evraklarınızın nitelikli, doğru, yasalara ve belirtilen şartlara uygunluğu başvuru yapılmadan evvel ülke uzmanlarımızca değerlendirilmektedir. İtalya Vizesi için atacağınız her türlü adım başvuru yapılmadan önce teyit edilmekte ve oluşabilecek, ön görülebilir tüm riskler ortadan kaldırıldığında başvurunuz tamamlanmaktadır. 

Danışmanlık hizmetleri vize konusunda sorun yaşayan geniş bir kitlenin talebiyle ortaya çıkmıştır. Vizenizi tecrübeyle ve riskleri asgari düzeyde performansla alabilmek için bizi aramanız yeterlidir. Uzmanlarımız VIS kaydınız var ise bulunduğunuz yerden sizi hiç yormadan başvurunuzu gerçekleştirerek vizenizin basılı olduğu pasaportu istisnai bir durum yok ise bulunduğunuz noktaya ulaştıracaklardır.

12-18 yaş arası başvuru sahipleri İtalya vizesi işlemleri için randevu gününde bizzat bulunmalı, parmak izi tarama işlemlerini de danışmanlarımız eşliğinde tamamlamalıdırlar.

İtalya Vize Başvurusu

İtalya Vize başvurusu noktaları İtalya Büyükelçiliği himayesinde bölgelere ayrılmıştır. Başvuru sahibi eğer biometrik parmak izi kaydı yok ise kendi ikametgah adresini karşılayan İtalya konsolosluğu vize merkezine gitmek zorundadır. Konsolosluk bölge il listesi ve ikametgahınıza en yakın başvuru merkezi hakkında güncel bilgiye ulaşmak için bizi arayın.

Eğer konaklamanız 90 günü aşacaksa çalışma, öğrenim ya da aile birleşimi ile ilgili bir durum sebebiyle İtalya Vizesine başvuru yapacaksanız D Vize kategorisinden işlem başlatmanız gerekecektir. 

Gri, Siyah, Kırmızı, yeşil pasaport sahipleri 180 günlük süre sınırı içinde 90 günü aşmamak şartı ile İtalya Vizesi işleminden muaftırlar. Ancak hem Bordo hem de diğer pasaport sahiplerinin pasaportları 10 yıldan eski olmamalı ve seyahat sonrası 3 ay daha geçerliliğe sahip olmalıdır. İtalya vize başvurusu evrakları genel bazda aşağıda sunulmuştur. İtalya vize işlemleri başlatılmadan kişiye özel, kategorinize has ve sürenizi karşılayan evraklar için danışmanlarımızdan bilgi almanız gerekecektir.

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya Vize Başvuru Evrakları

İtalya Vize Başvuru Evrakları seyahat sebebiniz ve sürenize göre çeşitlilik gösterecektir. Kişisel bilgilerinizin yanı sıra mesleki ve mali beyanlarınızın da teyit edilebilir olması gerekmektedir. Tüm ülkeler bazında vize ret başlıkları genel olarak evraklar ile ilgili olmaktadır. Evraklarınız maksimum dikkat ve özveriyle hazırlanarak, bilirkişi ile kontrol edilerek vize işlem sistemine verilmelidir. Aksi takdirde ret alabileceğiniz gibi, seyahatinizi ertelemeniz ve maddi kayıplar yaşamanız olası bir durum haline gelecektir.

İtalya vizesi evrakları

 • İtalya vize başvuru formu – Başvuru formunuz İtalya Büyükelçiliği tarafından online/interaktif ortamda edinilerek doldurulacaktır. İtalyanca ya da Türkçe yazım imkanı sunulan form eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Başvuru formu için tıklayınız.
 • Pasaport- 10 Yıldan eski olmayan, yıpranmamış, okunaklı pasaportunuzun 2 boş sayfası olmalı ve seyahat dönüş 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
 • Kimlik- Nüfus Cüzdanı Örneği- Kimlik fotokopiniz ve aile bağlarınızın ve ikametgahınızın net olarak görülebildiği tam vukuatlı nüfus örneğiniz İtalya Vizesi başvuru dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Schengen vize ücreti ödendi belgesi- Güncel vize harcı rakamları üzerinden, kalacağınız süreye ve başvuracağınız kategoriye uyumlu vize ödemenizin belgesidir, ATM’den aldığınız belgeler kabul edilmeyecektir.
 • Biometrik Parmak İzi Kaydı- Eğer daha önce VIS kaydı olan bir vize almış değilseniz başvuru anında verilecek gün ve saatte yerleşik düzeninize uyumlu Konsolosluk vize işlem noktasına giderek parmak izi kaydınızı vermeniz gerekmektedir.
 • Fotoğraf- Biometrik fotoğraf özelliklerini taşıyan fotoğrafınız başvuru formu ile beraber teslim edilmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası- İtalya vize belgeleri arasında şart olarak geçen bir diğer poliçe bazlı evraktır. Poliçeniz 30.000 Euro teminatlı olmalı ve yaş sınırı getirilmemelidir. Söz konusu poliçe için İtalya Vizesi danışmanlarımız size en uygun teklifi vereceklerdir.
 • Seyahat Belgeleri- Uçuş, tur organizasyonu, otel rezervasyonları dosyada mutlaka bulunması gereken dokümanlardır. Eğer şehir ya da ülke değiştirecekseniz bu planlamayı da dosyanıza eklemelisiniz.

İtalya vizesi mali ve iş durumu evrakları

 • İzin Dilekçesi- Çalışılan firmanın antetli kağıdı üzerinde görevinizi, işe giriş tarihinizi, maaşınızı ve talep ettiğiniz izin süresini gösteren kaşeli ve imzalı dilekçe verilmelidir.
 • İmza Sirküleri- Hem çalışan hem de işveren için geçerli evraktır. Geçerlilik süresi içinde olmalıdır.
 • Faaliyet Belgesi- Çalışılan ya da işverenlik yapılan firmaya ait faaliyetini gösteren evraktır. Esnaf-Ziraat oda kayıtları, Ticaret Odası Kayıtları vb.
 • Ticaret Sicil Gazetesi- İş yerinin güncel durumunu belgeleyen evraktır. Çalışan da işveren de bu evrakı İtalya Vizesi başvuru dosyasında bulundurmalıdır.
 • Vergi Levhası- Güncel tarih içeren vergi levhası fotokopisi hem çalışan hem de işveren için önem arz eden bir diğer evrak özelliğini taşımaktadır.
 • İşe Giriş ve 4A/4B Hizmet Dökümü- Hizmet geçmişlerini kapsayan ve barkodu olan hizmet dökümleri alınmalıdır.
 • Maaş Bordrosu- 3 aylık dönemi kapsayan ve son 15 günde alınan bordrolar İtalya Vizesi dosyasına eklenmelidir.
 • İş Sözleşmesi - Herhangi bir sosyal güvenceye bağlı olmayan kişiler noter onaylı iş sözleşmesi sunmalıdırlar.
 • Banka Hesap Durumu- Başvuru sahibinin adına bankasından aldığı kaşeli ve imzalı hesap dökümü ve eğer çalışan ise 3 aylık ve son 15 gün içinde alınan maaş dökümü.
 • Muvafakat name – 18 Yaşın altındaki başvuru sahipleri için geçerlidir. Aile izni noter onaylı olmalıdır. Velayet ile ilgili diğer ayrıntılar hakkında bilgi için lütfen danışmanınızı arayınız.

Ayrıca emeklilik, kira geliri gibi evraklar ve varsa tapu, ruhsat gibi mali beyanda bulunabilecek sahiplikler de beyan edilmelidir. İtalya Vize Başvuru Evrakları ev hanımı, öğrenci gibi yukarıda belirtilen kapsam dışında kalanlar için ek evrak isteyecektir. EAGVS ülke danışmanınızı arayarak bu konuda detaylı listeyi alabilirsiniz.

İtalya Vize Reddi

İtalya Vize Ücreti 2023

İtalya vize harçları Büyükelçilik himayesinde her yıl güncellenerek listelenmektedir.Listelenen rakamlar başvuru merkezi olarak anılan firmaların ücretlerini kapsamaz. İtalya vize ücreti 2023 tarifesinde ise kısa süreli Schengen kategorisi 80 Euro olarak listelenmektedir. 

Seyahatinizin uzun ya da kısa süreli oluşu, kategorisi ya da sizi tanımlayan ayırt edici özelliğiniz bu rakamlarda oynama yapacaktır. İtalya Vizesi Danışmanlarımıza ulaşarak başvurunuzun özelliklerine özel olarak hesaplarınızı yaptırabilirsiniz. İtalya vize fiyatları için ödenecek tutarlar Türk Lirası veya Euro bazında yapılabilmektedir.

İtalya vize danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak detaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir. Yerinizden dahi kalkmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önce parmak iziniz alınmadıysa danışmanlarımız başvurunuzun yapılacağı gün size eşlik ederek İtalya vize randevu adımınızı da tamamlamanızda yardımcı olacaklardır.

İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvuru sahiplerinin en çok sordukları sorular arasında ilk sırada İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? vardır. Seyahatine çok kısa süre kalış olan başvuru sahipleri ne yazık ki bu konuda daha ısrarcıdır. 

Ülke danışmanlarımız seyahatinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanızı önereceklerdir. Her iki ülkeyi de kapsayan Resmi Tatiller, olası sistem arızaları ya da güncel diplomatik gelişmeler İtalya Vizesi başvuru ve sonuçlandırma süresini uzatabilir. Sisteme kaydı yapılan ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmayan başvuru dosyalarına cevap 4 ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Çıkacak sonuç vize alımı da olabilir ret de olabilir. Eğer herhangi bir sebeple ret alırsanız süreç yeni başvuru sebebiyle uzayacaktır. 

İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Sorumuzun cevabı başvuru sürecinizi dahil ederek 1 ay işlem süresi ise 4 ile 15 gün aralığı şeklinde olacaktır.

İtalya Vize Reddi

İtalya Vizesi başvurunuz müspet sonuç alabileceği gibi ret sonucu da alabilir. İtalya Vize Reddi konuları genellikle evraklar ile ilgili olmaktadır. Ne yazık ki diplomatik bir dosya hazırlanıyor oluşunun hafife alınması hataları da beraberinde getirmektedir. Bir danışman ya da deneyimli bir kişi ile başvuru yapan kişiler istisnai haller haricinde ret sonucu almazlar. 

İstatistiki bazda ele aldığımızda yasaların onadığı şart ve prensipleri karşılamayan eksik beyanlar ret unsuru taşımaktadır. Sosyal bir tehlike arz etmiyorsanız, daha önce İtalya topraklarında ciddi bir suç işlemediyseniz deneyimli bir ekip eşliğinde ret almanız olası değildir.

Zaman kaybı, mali kayıplar ve sonuçta kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına vize alımınızı ciddiye almak zorundasınız. EAGVS İtalya Vizesi ülke danışmanlarımız hem seyahat öncesi başvurunuzu yapmadan hem de seyahatinizde dikkat edilmesi gereken tüm konuları sizinle paylaşacaktır. 
İtalya Vize Reddi, İtalya vize ücreti, başvuru evrakları ve daha birçok konuda yardımcı olmak için danışmanlarımız bir telefon kadar yakınınızda…
Keyifli Seyahatler.

İtalya Vizesi Bilgi

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Ankara
D.Ö. 16/04/20, 11:01 Cevabı Görüntüle
Ben Ankara’da ikamet etmekteyim. İtalya vizesi Ankara üzerinden almamda yardımcı olur musunuz? Emekliyim, tapularım mevcut maddi imkanlarım yeterli. Hazırlamam gereken evraklara dair bilgi verir misiniz? İlk vize başvurum olacak daha önce hiç vize almadım. Yeşil pasaportu olan arkadaşım ile birlikte seyahat edeceğim, kendisi vize almak zorunda değilmiş, pasaportumu yeni çıkarttım. Haziran ayı için seyahat planlıyoruz. Teşekkür ederim.
İtalya Aile Ziyareti Vizesi
B.M. 16/04/20, 09:54 Cevabı Görüntüle
İtalya aile ziyareti vizesi almak istiyorum. Oradan emekli abim bana davetiye yollayacak. Masraflarımı ben kendim karşılayacağım. Ortalama 8-10 günlüğüne gideceğim, Banka hesabımda ne kadar olması gerekir? Dışarıdan kurumsal şirketlere danışmanlık sağlayarak kazancımı elden ediyorum. Hazırlamam gereken evrak ve ücret hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Birde evraklarımı size teslim ettikten sonraki aşamaları merak ediyorum.
İtalya Ziyaret Vizesi
M.A. 15/04/20, 18:03 Cevabı Görüntüle
İtalya’da oturan erkek arkadaşımın daveti üzeri Roma’ya seyahat edeceğim. Birkaç arkadaşım vize almada çok sorun yaşadı. İtalya Ziyaret vizesi almak istiyorum. İlk vize başvurum olacak ve detaylara hakim değilim. Ben üniversite öğrencisiyim ve bana emekli annem sponsor olacak. Öncelikle gereken evrakları nereden öğreneceğim? Erkek arkadaşım davetiyeyi nasıl hazırlamalı? Randevu alımını siz mi yapıyorsunuz? Danışmanlığınız nasıl ilerliyor?
Bana İtalya vizemde sorunsuz yardımcı olursanız vize yollarında perişan olmuş tüm arkadaşlarımı size yönlendireceğim..
İtalya Ticari Vize Gerekli Evraklar
S.D. 15/04/20, 17:28 Cevabı Görüntüle
Merhabalar. Ben şirket sahibiyim. Çiçek işiyle uğraşıyorum. İtalya’dan yaz sezonu için fuar davetiyesi alacağız. Fuarı organize eden ekip tarafından ticari davetiyemiz hazırlanacak. Bu ticari davet örneği ve italya ticari vize gerekli evraklar hakkında nasıl bir iletişim sağlamalıyım. Bizler orada fuar yerinin süslemelerini yapacağız. Başvuruya ben de geliyor muyum yoksa siz hallediyor musunuz? Randevu, ücret vs konular hakkında pek bir bilgim yok. Formda doldurduğum telefon numaramdan bana ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.
İtalya Turist Vizesi
E.V. 15/04/20, 16:38 Cevabı Görüntüle
Yaz sezonunda arkadaşım ile planlamasını yaptığım Roma seyahatim olacak. İtalya Turist vizesi almak istiyorum. Benim altı ay öncesinden 8 günlük schengen vizem mevcut. Arkadaşımın ilk başvurusu olacak. Gerekli evrak ve ücret bilgisi için tarafıma mail atma şansınız var mı? Ben sigortalı çalışanım. Arkadaşım ise sözleşmeli olarak freelance çalışmaktadır. Teşekkür ederim.
İtalya Vize Evrakları
H.B. 15/04/20, 15:26 Cevabı Görüntüle
Geçtiğimiz sene Almanya’ya seyahat ettim. Son parmak izim bu başvurumda alınmıştı. Bu sene 18 yaşındaki oğlum ile beraber gezi amaçlı seyahat edeceğim. İtalya Vize evrakları için hazırlamam gereken evrakları bana mail atar mısınız? Ben şirket sahibiyim, oğlum ise öğrenci. Muvvafakatname hakında da bilgilendirme yaparsanız sevinirim. İyi günler.
Venedik Vizesi
İ. O. 15/04/20, 10:15 Cevabı Görüntüle
İtalya’ya yaz sezonunda turistik amaçlı seyahat edeceğim. Almanya’daki arkadaşım ile İtalya’da buluşup gezme planımız var. Davetiye almayacağım bu bir sorun yaratır mı? Venedik vizesi ile hangi ülkelere gidebilirim? Son olarak randevu işlemlerini nasıl hallediyoruz. Siz bizim adımıza alıyor musunuz? Yoksa ben randevu alıp size mi geleceğim? Gerekli evraklar ve genel sorularımı yanıtlarsanız memnun olurum.
İtalya Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar
E.R. 13/04/20, 14:27 Cevabı Görüntüle
İtalya’dan kız arkadaşım davetiye gönderecek davetiye formatı ve schengen vize formuna nereden ulaşabilirim? İtalya ziyaret vizesi için gerekli evraklar nedir? Ben çalışmıyorum ancak evlerimden aldığım kiralar var, iki adet aracım var. Geçimimi kolayca sağlıyorum. Banka hesaplarımda kuvvetli. Hazırlamam gereken evraklarda bana nasıl yardımcı olacaksınız? Ne kadar ödeme yapacağım bu ilk vizem olacak yardımcı olursanız sevinirim.
İtalya Seyahat Sağlık Sigortası
K.Z. 13/04/20, 11:09 Cevabı Görüntüle
Emekli eczacıyım. Kızım İtalya’da okuyacak, birlikte nerede kalması gerekeceği ve gideceği okul ile yerlerin durumunu görmek istiyoruz. Ağustos ayında ilk olarak turistik amaçlı gideceğiz. Başvuru için gerekli evraklar ve ödeyeceğim hizmet bedeli ne kadardır? Bu bedele zorunlu İtalya seyahat sağlık sigortası dahil mi veya nasıl temin edeceğim hakkında bilgi verir misiniz? 30.000€ teminatlı deniyor ama bu çok uçuk bir para nasıl yapacağımı anlamadım.
İtalya Turistik Vize Ücreti
E.Ü. 13/04/20, 10:05 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben, Bursa’da ikamet ediyorum. Öğretmen emeklisiyim. Temmuz ayında, eşimle birlikte İtalya’ya gideceğiz. Daha önce almış olduğum 12 günlük Almanya vizem mevcut. İtalya turistik vize ücreti ve hazırlanması gereken evraklar hakkında bilgi almak istiyorum. Başvurumu ne zaman gerçekleştirmeliyim? Covid-19 salgını nedeniyle Temmuz ayına olan seyahatim sizce etkilenir mi?
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Randevu
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES