x
 • Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

  Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

  İngiltere vizesi başvurunuzun en önemli noktalarından biri talep dilekçenizdir. Euroasia uzmanlarının tecrübelerinden faydalanın.

  Devamı
 • Vize Başvurunuzu Ofisinizde Gerçekleştirin!

  Vize Başvurunuzu Ofisinizde Gerçekleştirin!

  Mobil servislerden faydalanarak İngiltere vize başvurunuzu evinizde ya da ofisinizde gerçekleştirebilir, değerlendirme sonrası vizeli pasaportunuzu kurye ile teslim alabilirsiniz.

  Devamı
 • Yalnızca Banka Hesabı Yetmez!

  Yalnızca Banka Hesabı Yetmez!

  İngiltere vize başvurunuzun en kritik noktalarından biri de finansal durumunuza dair detaylardır. Tatsız bir sürprizle karşılaşmamak için Euroasia uzmanlarının tecrübelerinden faydalanın.

  Devamı
 • Meslek Durumunuza Uygun Evrak Listeleri

  Meslek Durumunuza Uygun Evrak Listeleri

  Çalışanlar, çalışmayanlar, freelance ya da sözleşmeli kişiler, öğrenciler, emekliler, esnaflar, sanatçılar, kira geliriyle geçinenler.. Nasıl başvuru yapmalısınız?

  Devamı
 • Vize Başvurunuzu Kurye ile Tamamlayın!

  Vize Başvurunuzu Kurye ile Tamamlayın!

  İngiltere vize başvuru evraklarınızı kurye ile evinizden ya da ofisinizden teslim alalım, değerlendirme sonrası vizeli pasaportunuzu kurye ile teslim edelim. Rahatlığın keyfini sürün.

  Devamı

2023 İngiltere vize başvurularınızı kendinize göre planlayın!

hizli ingiletere vizesi 1 gündeİngiltere seyahatinizin acil olduğunu düşünüyor veya İngiltere vize başvurularınızın sonuçlanma süresini bekleyecek yeteri kadar vaktiniz yok ise; başvuru tarihi sonrası 5 günde ya da 24 saatte sonuçlanan Devamını Oku...

İngiltere Vizesi

ingiltere vizesi

Değerli ziyaretçimiz, İngiltere Vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

İngiltere sınırları Covid-19 sebebiyle kapalı mı?

İngiltere sınırları Covid-19 başlangıç dönemlerinde yalnızca acil, eğitim amaçlı gidenlere, oturum izni ve vatandaşlığa sahip olanlara açıktı. Turistik, ticari ya da aile ziyareti başvuruları ise acil gidişler hariç kabul edilmemekteydi. Uzun süre sınırları kapalı olan İngiltere, Türkiye'yi de "Red List"e dahil ederek tüm başvuruları yasaklamış durumdaydı. Geçtiğimiz aylarda normalde dönen ülke, çift doz aşı olunduğu takdirde ülkeye girişi kabul ediyor ve vizeyi ortalama 21 iş gününde sonuçlandırıyor.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere vizesi, başvuru yapıldıktan sonra 21 iş gününde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vizesi ile Amerika'ya girilir mi?

İngiltere vizesi olan kişiler Amerika’ya giriş yapamaz. Amerika’ya giriş yapabilmek için Amerika Birleşik Devletleri vizesi almanız gerekir.

İngiltere vizesi ile İrlanda'ya girilir mi?

İlk girişinizi İngiltere'ye yapmak şartıyla İngiltere vizesiyle İrlanda'ya seyahat edilebilir.

İngiltere'ye girişte hangi aşılar kabul ediliyor?

 • Pfizer-BioNTech
 • SİNOVAC
 • Moderna (mRNA-1273)
 • AstraZeneca/COVISHIELD
 • Janssen/Johnson & Johnson aşılarını kabul etmektedir.

İngiltere vize başvurusu için aşı şart mı?

İngiltere vize başvurusu yapmak için aşı olma şartı bulunmamaktadır.

İngiltere'ye giriş için Biontech şart mı?

Hayır, Biontech şart değil, tüm aşılar kabul ediliyor.

İngiltere Sinovac aşısını kabul ediliyor mu?

İngiltere, Sinovac aşısını kabul etmektedir.

Ülkeye giriş için İkinci ya da üçüncü aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

İngiltere sınırından sorunsuzca girebilmek için 2 doz aşınız tamamlanmış olmalı, son doz aşınızın üzerinden de 14 gün geçmiş olmalıdır. Örneğin, Son aşı dozunuzu 1 Haziran Salı günü olduysanız, 16 Haziran Çarşamba 14 gün koşulunun ilk günü olacaktır.

Başvuru ya da ülkeye girişler için aşı kartı zorunluluğu var mı?

İngiltere vize başvurusu yapılırken aşılı olmak şart değildir. Fakat karantina'ya girmeden seyahat etmek için aşılı olmanız ve sınırda aşı kartı göstermeniz zorunludur.

Ülke girişlerinde PCR Testi gerekli midir? Gerekli ise ne zaman yapılmalıdır?

İngiltere’ye giriş yapacak yolculardan, aşıları tam olsa da olmasa da, seyahat etmeden önce 72 saat içinde ve İngiltere'ye giriş yaptıklarının 2. gününde PCR testi istememektedir.

Ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Aşısız kişilerin İngiltere'ye girişlerinde karantina uygulaması devam etmektedir. Bir muafiyet kapsamında giriş yapsanız bile, gideceğiniz bölge kısıtlamalarına ya da karantina koşullarına uymanız gerekebilir.

Acil durumlarda ülke konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekiyorsa neler yapılmalı?

İngiltere’ye acil bir nedenle seyahat edilecek ise (Örneğin 1. Derece akrabanızın hastalanması, kaza geçirmesi vb. gibi) sistemden başvuru yapıp durumun acil olduğunu gösteren belgeleri eklemeniz yeterli olacaktır. Normal zamanda ekspres vize ya da süper ekspres vize gibi hizmetleri bulunan Birleşik Krallık, pandemiden dolayı bu hizmetleri durdurduğu için İngiltere Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne konuyu anlatan İngilizce bir mail atılmalıdır.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler.

Vize başvurunuzun değerlendirme süresinin 45 güne kadar uzayabileceğine dikkat etmeli, ülkeye girişte de karantinaya girmemek için aşılarınızın tam olmasına özen göstermelisiniz.

Vize başvurusu sonuçlanmadan Otel & Uçak satın alınmalı mı?

İngiltere vize başvurunuz sonuçlanmadan önce Uçak biletinizi ve Otel Konfirmasyonunuzu yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Vize başvurusunun değerlendirme süreçlerinin uzun ve belirsiz olması sorun yaratabilir. Otel ve uçak, başvuru için zorunlu belgeler değildir.

Yazımızın devamında, İngiltere vizesi ile ilgili aradığınız tüm güncel bilgilere ulaşabileceksiniz.

1973’ten beri sürdürdüğü Avrupa Birliği üyeliğini 47 yıl sonra bitiren İngiltere, kendi vize şartlarını uygulamakta, güncel prensiplerini yürürlüğe almaktadır. İngiltere Vizesi, Birleşik Krallık olarak tanımlanan prosedür kapsamında olduğu için Kuzey İrlanda, Galler, İskoçya gibi ülkelerde de geçerlilik özelliğine sahiptir. İngiltere vizesini alan kişiler aynı zamanda bu ülkelere de gidebilirler. Ancak, İngiltere Devleti himayesinde alınan bu vize, İrlanda Cumhuriyeti’nde geçerli değildir.

İngiltere işlemleri için ülke danışmanlarımızın hazırladığı sayfamız aracılığıyla genel anlamda bilgi sahibi olabilir; İngiltere Vize başvurusu için ofislerimiz ya da şubelerimizden bizlere ulaşarak işlemlerinizi anında başlatabilirsiniz.

İngiltere Büyükelçiliği otoritesinde incelenen ve Konsolosluklar aracılığıyla yürütülen İngiltere Vizesi başvuru onay ya da ret sürecine dikkat edilmesi gereken prosedürler söz konusudur. İngiltere vizesi başvurunuzu yapmadan yani dosyanızı Konsolosluk yetkililerine iletmeden önce yaptıklarınız sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış belge, eksik bilgi, teyit edilemeyen beyan kontrolleriniz önceden yapılmalıdır. Bu sebeple profesyonel ve deneyim sahibi danışmanlar aracılığıyla başvuruya başlamanız sizin yararınızadır.

İngiltere vize işlemleri başlatılmadan önce şahsi özel durumunuz, seyahat süreniz ve amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize türünüz sizin vereceğiniz bu kararlar üzerinden şekillenecektir.

İngiltere Vize Kategorileri

Kısa Süreli

Uzun Süreli

 • Oturum Vizesi
 • Aile Birleşimi (EEA Family Permit)
 • Eğitim Vizesi (Tier 4)
 • Akademik Değişim (Exchange)
 • Çalışma Vizesi
 • Girişimci Vizesi
 • Tier 1 Vizesi
 • Tier 2 Vizesi
 • Tier 5 Vizesi
 • Ankara Antlaşması

İngiltere Vizesi, yukarıda belirttiğimiz vize kategorileri dışında özel durumları baz alan prosedür de uygulayabilir. Bu sebeple neden seyahat gerçekleştirdiğiniz önemlidir. Danışmanlarımız aracılığıyla başvuru sürecinizin her adımına yönelik net bilgiyi edinebilirsiniz.

İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere vize işlemleri Büyükelçiliğin himayesinde ilk olarak online kaydın oluşturulması ile başlamaktadır. Kayıt oluşturulduktan sonra yetkilendirilmiş başvuru merkezinden alacağınız randevu ile yönlendirilmiş evrak dosyasının incelemelerinin başlatılması adına bölgenize en yakın İngiltere Konsolosluğu vize merkezine mülakata giderek biometrik kaydınızı yaptıracaksınız. Sürecin son kısmı karar alma adımıdır, bu sürece İngiltere Büyükelçiliği dışında hiçbir firma dahil edilmez.

Karar alıcı merci İngiltere Büyükelçiliği’dir. Başvuru merkezi olarak adlandırılan yetkilendirilmiş acente randevu karışıklığının önüne geçilmesi ve direk Konsolosluk başvurularında ortaya çıkan sistemsizlik bazlı risklerin ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Evraklarınız bu şirketler tarafından incelenmez, nitelikli ya da eksikliğiniz konusunda fikir beyan etmezler. Sistemin hatasız işlemesi için bir düzen oluşturmakla mükelleftirler.

Danışmanlarımız ise İngiltere vize işlemleri tamamlanana kadar şahsi evraklarınızın içeriği, doğruluğu gibi sizin sorumluluğunuzda olan hata yapımına açık prosedürlerin tamamını kontrol ederek sorunsuz vize alımınızı gerçekleştirmeyi amaçlar.

ingiltere vizesi başvuru formu

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu adımlarına geçmeden mutlaka seyahat zamanınızı, amacınızı netleştirmenizi öneririz. İngiltere vizesi acil durumlar ya da aniden gereksinim duyduğunuz ziyaretler için 24 saat ile 5 iş günü zarfında sonuçlanan acil vize kategorisini de hizmete sunmuştur. Daha detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Kısa süreli vize kategorilerinde ise başvuru süreci biraz daha zaman almaktadır. Öncelikle İngiltere vize başvurusu formunuzu eksiksiz ve evraklarla ispatlanabilir nitelikte doldurmanız gerekmektedir. İngiltere vizesine dair belgeler ise aşağıda belirtilmiştir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi gerekli evraklar, genel, iş durumu, özel durumunuz ve maddi durumunuzla ilgili bilgileri özetler. Bu sebeple ilk etapta dolduracağınız başvuru formunda açık, doğru ve teyit edilebilecek beyanlarda bulunmalısınız.

Aynı zamanda İngiltere vize evrakları son 3 ay içinde alınmalı, güncel tarihleri de taşımalıdır. Mali durumunuzu karşılayan belgeler de ise 1 ay süresi dolmamış olmalıdır.

 • İngiltere Vizesi Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir biçimde doldurulmalı ve imzalanarak dosyanızda hazır olması gerekir.
 • Pasaport: Kimlik bilgilerini teyit eden, geçerli ve seyahat sonrası da en az 6 ay daha geçerliliğini koruyacak nitelikte olmalı, iki sayfası boş olmalıdır. Varsa eski pasaportlarınız da İngiltere vize belgeleri arasında sunulmalıdır.
 • Kimlik ve tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi: Güncel tarihli ve her bilgi açık görünmelidir.
 • Vize Talep Dilekçesi: Seyahat sebebi, süresi, seyahat devam edecekse ziyaretin planlaması ve maddi olarak nasıl karşılanacağına yönelik bir yazı kaleme alınmalıdır.
 • Davet Mektubu: Eğer ziyaret amaçlı ya da iş ile ilgili bir vize başvurusunda bulunuyorsanız İngiltere’ye kimin ya da hangi firmanın aracılığıyla gidecekseniz karşı tarafın size bir davet mektubu göndermesi gerekmektedir.
 • Seyahat Sigortası: Uluslararası şartları karşılayan özellikte seyahat sağlık sigortası poliçe fotokopisi İngiltere vize başvuru evrakları dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Vize Ücreti Dekontu: Başvuru ilk adımında ödemesini gerçekleştireceğiniz ücretin banka dekontu dosyada bulunmalıdır.

İngiltere vizesi başvurunuzda bu genel evrakların haricinde mesleki, maddi, amacınızı karşılayan evraklar da dosyanıza eklenecektir. Eğer daha önce biometrik kaydınız yok ise İngiltere vize randevu gününde yaptırmanız gerekecektir.

Ticari vize evrak listeniz için tıklayınız.

Turistik vize evrak listeniz için tıklayınız.

Ziyaret vizesi evrak listeniz için tıklayınız.

İngiltere vizesi gerekli evraklar Büyükelçiliğin talep ettiği şart ve şekile uyum sağlamalı ve tam teslim edilmelidir.

ingiltere vize ücreti

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti seyahat amacınıza göre talep ettiğiniz vize kategorisine ve süresine göre değişmektedir.

İngiltere vizesi ne kadar? sorunuza gelirsek buna ortalama olarak şöyle bir cevap verilebilir. İngiltere vize ücreti 2023 tarifesi yılbaşında güncellenmiş ve kısa vadeli vize başvurularında alınan harç miktarı 120 Dolar olarak listelenmiştir. İngiltere vize fiyatları Büyükelçilik web sitesinden her yıl güncellenerek duyurulmaktadır. Size uygun vize ücretinin tam tutarını öğrenmek için ofislerimiz ulaşabilir ve danışmanlarımızdan tam vize hesabını temin edebilirsiniz.

İngiltere vize ücreti kategoriniz ne olursa olsun ret aldığınızda ya da başvurudan vaz geçtiğinizde iade olmaz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesi kaç günde çıkar? sorusu en çok cevaplandırdığımız sorulardan biridir. Sorunuzu, evraklarınız işlem için Konsolosluk nezdinde incelemeye alınış tarihini baz alarak minimum 15 iş günü olarak cevaplayabiliriz. Lakin başvuru süreciniz sizin için seyahat planınızı yaparken başlar çünkü her adımın doğru yapılarak ilerlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru öncesi ya da sonrası çıkacak bir aksilikte seyahatinizin zamanını ertelemek durumunda kalabilirsiniz.

Kısa süreli İngiltere vizesi başvuruları ortalama olarak 15 iş günü (21 takvim günü) içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süreli İngiltere vize başvuruları ise 12 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. İstisnai durumlarda başvuruların değerlendirme süresi daha uzun sürebilir. Başvurunuzu 15 iş günü içerisinde sonuçlanmayacağı durumlarda İngiltere Konsolosluğu e-mail olarak bilgilendirmektedir. Türkiye’nin ve İngiltere’nin belli başlı tatil dönemleri öncesinde başvurunuzu işlem süresi için yeterince zaman tanınmasını tavsiye ederiz. İngiltere vize başvurunuzu yolculuk tarihinizden 3 ay öncesine kadar yapabilirsiniz. 

İngiltere vizesiyle ilgili bilgi almak istediğinizde ya da vize başvuru süreciyle ilgili bir sorunuz olduğunda vize servisimizi arayabilir, İngiltere vize departmanı yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurunuz tamamlandığında pasaportunuzu ofisimizden teslim alabilir veya ev/iş adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

İngiltere vize başvurunuzu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Adana’da bulunan vize servislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 

Tüm evraklarınız hazır, dosyanız eksiksiz, vize randevunuz alınmış, hatta İngiltere vize ücretinizi de vize kategorinizi ve süresini karşılayan statüden ödemesini gerçekleştirdiyseniz geriye sadece 15 iş günü süren zaman dilimi beklemeniz kalacaktır.

İngiltere Vize Reddi

İngiltere vizesi başvurunuzda elbette olumlu sonuç almak için tüm adımlarınızı tamamlarsınız. Ancak İngiltere vize reddi de olasılıklardan biridir.

Evraklarınız, İngiltere vizesi başvuru formunuz ya da teyit edemediğiniz bir beyan buna sebep olabilir. Bu sebeple bir danışman aracılığıyla çalışmak risk alımınızı asgariye düşürecektir. Vize başvurularında zaman ve maddi kayıplar ne yazık ki çok yaşanmaktadır. Çünkü İngiltere vizesi ret durumunda vize harçlarınız, ödediğiniz ek ücretler, evraklarınızı tamamlarken harcadığınız zaman ve para geri alınamayacaktır.

İngiltere vize reddi evrakınızı aldığınızda sizin için nedeni belirtilmiş olacaktır. Çözümlenebilir her türlü engel kaldırıldığında yeniden başvuru yapılabilir. Eğer vize başvurusuna itiraz edebileceğiniz bir İngiltere vizesi kategorisine ret aldıysanız itiraz edebilirsiniz, lakin kısa vadeli vize kategorilerinde bu mümkün değildir.

İngiltere Vize Reddine İtiraz Edilebilir mi?

İngiltere vizesine itiraz hakkı (temyiz) bulunan bir kategoride vize başvurusu yaptıysanız ve kararın yanlış olduğunu düşünüyorsanuz ya da ret nedenlerine ilişkin sağlam açıklamalarınız varsa İngiltere vizesi ret kararına itiraz edebilirsiniz. Nasıl itiraz edileceğine dair bilgiler ret kararını bildiren yazıda yer almaktadır. 

İdari inceleme hakkınız bulunuyorsa ve bu hakkınızı kullanmak isterseniz, süreçle ilgili bilgiler de ret kararını bildiren yazıda bulunmaktadır. Tam bir itiraz ya da inceleme hakkına sahip değilseniz başvurunuz yeniden değerlendirilmez.  Vize başvurunuz reddedilirse yeni bir başvuru yapabilirsiniz ancak lütfen yeni başvurunuzu ret nedenlerini gözönüne alarak hazırlayınız. 

İngiltere Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Bordo, Gri ve Yeşil pasaport sahipleri vize prosedürüne dahildir.
 • Konsolosluk sizden ek evrak talep edebilir, alternatif belge isteyebilir ve mülakat dışında yeniden sizi görmek isteyebilir.
 • İngiltere vizesi seyahat amacınıza göre 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru yapmanıza olanak verir.
 • Diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süreyle vize şartlarından muaftır.
 • Tier vize kategorisi başvurularında tüm evraklar İngilizce doldurulmalı ve sunulmalıdır.
 • İngiltere vize başvuru merkezinde randevunuzdan 15 dakika önceden bulunmanız gerekmektedir. 
 • 18 yaşından küçük başvuru sahiplerine mutlaka bir yetişkin eşlik etmelidir. Bu yetişkin biyometrik veri kaydı esnasında hazır bulunmalıdır.
 • Birleşik Krallık Vize & Göçmenlik ek bilgi, ek evrak veya görüşme talep edebilir. 

En Kolay İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Tek bir tık ile vize başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Yazımızın devamında en kolay İngiltere vizesi nasıl alınır ve kolay İngiltere vizesi için hangi evraklar gerekli sorularının cevaplarını vereceğiz.

İngiltere vize başvurusu sürecinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sayfamızda, İngiltere Konsolosluğu ile İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş vize başvuru kriterlerini bulabilirsiniz.

Kolay İngiltere vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • İngiltere vizesi başvuru formu.
 • Kimlik Fotokopisi.
 • Pasaport (En az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Eğer mevcutsa eski pasaport ve Schengen, A.B.D., İrlanda, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Avustralya gibi ülkelerin vizeleri de ibraz edilmelidir.)
 • İngilizce şahsi vize talep dilekçesi.
 • Seyahat sebebinizi kanıtlayan belgeler.
 • Finansal durumunuzu kanıtlayan belgeler.
 • Çalışma, emeklilik ya da öğrencilik durumunuzu kanıtlayan belgeler.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Aile Kayıt Örneği (Tüm aile ve adres bilgilerini eksiksiz olarak içermeli. Nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet'ten temin edilmiş orijinal belge sunulmalı. “Düşünceler” kısmı işlenmiş olmalı.)
 • Eğer mevcutsa ulaşım ve konaklama rezervasyonları (Talebiniz durumunda firmamız tarafından yapılmaktadır.)
 • Eğer mevcutsa ek gelir Belgeleri (varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsat fotokopileri)

Evraklar mesleğinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.

EUROASIA olarak sizi birçok zahmetten kurtararak, 15 yıllık tecrübemizle İngiltere Vizenizi en kolay şekilde almanızı sağlıyoruz.

En kolay İngiltere Vizesi nasıl alınır?

 1. Online formlar, ödemeler, randevu ve eksik belgelerle hiç uğraşmayın.
 2. Sadece randevu gününde parmak izinizi verin.
 3. Selfie çeker gibi kolayca İngiltere vizenizi almak için bizleri arayın.

En Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere'de herhangi bir şehre seyahat etmek için İngiltere Vizesi, daha doğrusu Birleşik Krallık Vizesi almanız gerekiyor. Yazımızın devamında en hızlı İngiltere vizesi nasıl alınır, en kolay İngiltere vizesi nasıl alınır, hızlı İngiltere vizesi için hangi evraklar gerekir sorularının cevaplarını vereceğiz.

Hızlı İngiltere vizesi için gerekli evraklar 

 • Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır. Varsa eski pasaport ve Schengen, Amerika, İrlanda, Kanada,  Japonya, Yeni Zelanda, Avustralya...vizeleri de ibraz edilmelidir.)
 • İngiltere vize başvuru formu.
 • Kimlik Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kaydı (Aile ve adres bilgilerini içermelidir. Orijinal belge sunulmalıdır.)
 • Şahsi vize talep dilekçesi (İngilizce).
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları (Talebiniz halinde firmamız tarafından yapılmaktadır.)
 • Seyahat amacı, finansal durum ve çalışma durumu kanıtlayan belgeler
 • Ek gelir Belgeleri (varsa kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsat fotokopileri)

Evraklar mesleğinize göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için bizi arayın.

EUROASIA olarak sizi birçok zahmetten kurtarıp, İngiltere Vizenizi en hızlı şekilde almanızı sağlıyoruz.

En hızlı İngiltere vizesi nasıl alınır?

 1. Size en yakın ofisimizi arayın.
 2. Evraklarınızı hazırlayıp mail ile bize iletin.
 3. Ertesi gün randevuya katılıp başvuru ek hizmetinize göre 24 saatte İngiltere Vizenizi alalım. Siz sadece İngiltere'nin eşsiz güzelliklerini yaşayın.

İngiltere Vizesi Başvurularında Ayrıcalıklı Hizmetler Nelerdir?

Daha rahat bir vize başvuru deneyimi için İngiltere Konsolosluğunun sunduğu katma değerli hizmetlerden faydalanabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu katma değerli Premium Vize İşlemleri ile vize başvurunuzu kendinize göre planlayabilirsiniz. İngiltere Premium Vize İşlemleri içerisinde; 24 saatte sonuçlanan Süper Ekspres İngiltere Vizesi,  3-4 gün içerisinde sonuçlanan Ekspres İngiltere vizesi, erken saatte randevu hizmeti,değerlendirme süreci içinde pasaporta ihtiyacı olanlar için pasaport iadeli İngiltere vize başvurusu, başvuru merkezinde ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmak için Premium Lounge Service hizmetinden faydalanabilirsiniz. Randevu sorunu olmadan, randevu gün ve saatini beklemenize gerek kalmadan dilediğiniz gün ve saatte işlemlerinizi tamamlamak ve biyometrik verilerinizi dilediğiniz saatte verebilmek için walka-in  service’inden faydalanabilirsiniz.

ingiltere vizesi her şey

İngiltere Vize Türleri

İngiltere Standart Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Standart Ziyaretçi (Visitor Visa) vizesi, aşağıdaki amaçlar ile ilgili olarak İngiltere'ye seyahat etmeyi planlayan kişiler tarafından talep edilebilir:

 • Turistik ziyaret gerçekleştirmek
 • Ticari ziyaret gerçekleştirmek
 • Arkadaş, aile ya da akraba ziyareti gerçekleştirmek
 • Konferans, toplantı ve eğitime katılımak
 • Akademisyen olarak İngiltere’de bir araştırma yapmak veya araştırma yapan öğrencilere refakat etmek
 • Doktor veya diş hekimi olarak İngiltere’de araştırmalara katılmak
 • Professional and Linguistic Assessment Board (PLAB) veya Objective Structured Clinical Examination (OSCE) sınavlarına girmek
 • İngiltere'de bir işletme açmak, devralmak veya işletmek için finansman aramak
 • İngiltere'de evlilik ziyareti gerçekleştirmek
 • Din görevlisi olmak
 • Sporcu olmak veya teknik kadroda bulunmak
 • Tedavi (Medikal) görmek
 • 6 aydan kısa süreli dil eğitimi almak.

Bunlar gibi kısa süreli amaçlarla gerçekleştirilecek seyahatleriniz için, İngiltere standart ziyaretçi vizesi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

İngiltere Vizesine Hangi İllerden Başvurabilirim?

İngiltere vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Biyometrik veri kaydınızı ikamet bölgenize en yakın başvuru merkezinde gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul merkez ofisimiz başta olmak üzere işlemlerinizi Ankara, İzmir, Edirne, Bursa, Gaziantep, Adana ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Ankara, Antep, Bursa ve Antalya vize servislerimizden biyometrik veri beyanınız için operasyonel hizmet alabilirsiniz.

Değerli vize başvuru sahipleri, İngiltere vize işlemlerinde bölge ayrımı olmasa da İngiltere yetkili vize başvuru merkezleri haftanın belirli gün ve saatlerinde çalıştığı için işlemlerinizi hızlandırmak adına İstanbul’dan yürütebiliriz. Başvuru evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize iletmeniz gerekebilir. Çağrı merkezi yetkilimiz işlemlerinizin en hızlı şekilde hangi ilden yürütüleceği bilgisini size iletecektir.

Hangi tür vizeye başvurmanız gerektiğini ve hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini çağrı merkezimizi arayarak öğrenebilir; online vize başvuru formunu doldurma ve randevu alma konusunda yetkililerimizden destek alabilirsiniz.

Birleşik Krallık Vizesi Hangi Ülkeleri Kapsamaktadır?

Birleşik Krallık vizesi ile İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’ya giriş yapılabilmektedir. Ancak Birleşik Krallık vizesiyle İrlanda Cumhuriyeti’ne doğrudan giriş yapılamamaktadır. Vize başvuru sahipleri seyahatlerini İngiltere’den başlatmaları halinde İngiltere üzerinden İrlanda Cumhuriyeti’ne giriş yapabilirler.

İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Euroasia GVS Birleşik Krallık departmanı yetkililerimiz başvuru evraklarınızı inceleyecek, evraklarda herhangi bir yanlışlık veya eksiklik bulunmaması halinde başvurunuzu tamamlayarak, biyometrik verilerinizin ibrazı için randevu gün ve saatini onayınıza sunacaktır. 

İngiltere vize başvurusu Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir. Vize değerlendirme sürecine ve başvuru sonuçlanma süresine vize servisimizin veya diğer turizm/seyahat acentelerinin müdahalesi söz konusu değildir. Pasaportunuz işlemden çıktığında ilgili birimden teslim alarak ev veya iş adresinize göndermekteyiz.

Standart ziyaretçi vizesine başvurular online olarak yapılmaktadır. Lütfen başvuru süreci, gerekli belgeler ve vize ücretleriyle detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayınız. Vize servisimiz aracılığıyla başvurunuzu tamamlayıp randevunuzu alabilir, başvurunuzun ilerleyişini izleyebilir,  katma değerli İngiltere Premium vize hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

İngiltere Turistik Vize Başvurusu 

İngiltere’ye rekreasyon, tatil, kültürel gezi gibi amaçlarla seyahat edecekseniz gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü İngiltere Turist Vizesi’dir. Turist vizesi İngiltere Standart Ziyaretçi Vizesi kategorisinde değerlendirilmektedir. Turistik vize sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 21 takvim günüdür. İngiltere vize başvuru formu online olarak doldurulmakta ve başvuru formu doldurulduktan sonra online randevu alınmaktadır. Bu süreçte yapacağınız en küçük bir hata başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Euroasia GVS yetkililerimiz sizin adınıza tüm işlemleri yürüterek başvurunuzu tamamlamaktadır. İngiltere vizesine seyahat edeceğiniz tarihten en fazla 3 ay önce başvurabilirsiniz. Turistik amaçlı seyahatleri kapsayan standart ziyaretçi vizesi ile İngiltere’de en fazla 6 ay kalabilirsiniz. 

İngiltere turist vizesi başvuruları 6 ay-1 yıllık-2 yıllık-5 yıllık-10 yıllık yapılabilir. İngiltere turist vizesi için gerekli güncel evrak listesi e-mail adreslerinize vize servisi yetkililerimiz tarafından sunulmaktadır. İngiltere turist vizesi başvurusu için ne yapmanız gerektiği, ne tür belgelere ihtiyaç olduğu, başvurunun nasıl yapılacağı gibi işlemler detaylı açıklanmaktadır. İngiltere vizesi için gerekli evrakların doğru ve mümkünse orijinal olması tavsiye edilir. 

Turist vizesi için başvuru formu Euroasia GVS İngiltere departmanı yetkililerimiz tarafından doldurulacaktır. Bu nedenle İngiltere vizesi takip formunu gerçeği yansıtan beyanlarla doldurmanız gerekecektir. Turist vize randevusu alındıktan sonra biyometrik veri kaydı için vize servisimiz yetkililerinin size ileteceği randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekecektir. İngiltere Konsolosluğu yetkilileri istisnai durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırmaktadır. 

İngiltere Ticari Vize Başvurusu 

İngiltere ticari vize fuar ziyareti, müşteri ziyareti, toplantılara katılmak, İngiltere'de bir işletme açmak, devralmak veya işletmek için finansman aramak üzere gerçekleştirilen seyahatleri kapsamaktadır. İngiltere ticari vize başvuru sahibine İngiltere’de çalışma hakkı veya iş yeri açma hakkı tanımamaktadır. İngiltere Ticari Vize, Standart Ziyaretçi Vizesi kategorisinde değerlendirilmektedir. Ticari vize sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 21 takvim günüdür. Acil İngiltere ticari vize başvurularınızda işlem hızlandırma hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ticari vize başvuru sahibi, ticari bir organizasyon fuara katılım veya fuarda stand açma gibi ticari etkinliklere katılacaksa, etkinliklere ait davetiye, giriş bileti, giriş kartı gibi dokümanları da ek olarak ibraz edilmelidir. 

İngiltere ticari vize ile ülkede 6 aya kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. Özel tıbbi amaçlı ülkeye seyahat edecekseniz 11 ay, akademik bir araştırma için ülkeye seyahat edecekseniz 12 aya kadar ülkede ikamet süresi bulunmaktadır.

İngiltere ticari vizeye ülkeye seyahat edeceğiniz tarihten en erken 3 ay önce başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Ticari vize başvurunuz, istisnai bir durum olmadığı sürece 21 takvim günü içerisinde sonuçlanacaktır.

İngiltere’ye belirli periodlarla düzenli olarak veya daha uzun bir süre ile ziyaret etmeniz gerektiğini kanıtlarsanız 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl veya 10 yıl süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. İngiltere’ye her girişinizde ülkede en fazla 6 aya kadar kalabilirsiniz.

İngiltere'ye ticari amaçlarla seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri öncelikle bir davet mektubu temin etmelidir. Davet mektubu aşağıdaki bilgileri içermelidir;

• Davet mektubu, başvuru sahibini İngiltere'ye davet eden ticari kurum yetkilisi tarafından hazırlanmalıdır.

• Davet mektubunda İngiltere'ye ticari amaçlarla seyahat edecek kişinin tüm kişisel bilgileri, şirketteki pozisyonu, vatandaşlık durumu ve ticari seyahatiyle ilgili detaylı bilgilere, varsa başvuru sahibine sponsor olacak kurum veya kişi bilgisine yer verilmelidir.

• Davetiye orijinal antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak yazılmış olmalıdır.

• Davetiye, davetiyede imzası olan kişinin oturum izni ve ulusal kimlik kartı fotokopileri ile birlikte sunulmalıdır.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu 

İngiltere aile ziyareti vizesi ülkede yaşayan birinci ya da ikinci dereceden akrabanızı ya da ilişki bağınızı kanıtladığınız tandııklarınızı ziyaret etmek amacıyla alınan bir vize türüdür. Aile ziyareti vizesi Standart Ziyaretçi Vize kategorisinde değerlendirilmektedir. İngiltere Schengen Antlaşmasına taraf ülkelerden olmadığı için, İngiltere ziyaret vizesi Schengen statüsüne sahip değildir. Geçerli bir Schengen vize sahibi İngiltere’ye giriş yapamazken; geçerli bir İngiltere vizesine sahip kişiler de Schengen bölgesine giriş yapamamaktadır. 

İngiltere aile ziyareti vize başvurusu için gerekli online form vize servisimiz yetkilileri tarafından eksiksiz ve doğru şekilde doldurmakta ve ardından onayınıza sunulan gün ve saate randevu alınmaktadır. Çağrı merkezimize bağlanmanız halinde yetkilimiz size güncel evrak listesini iletecektir. Güncel evrak listesinin dışında İngiltere Konsolosluğunun ziyaret vizesi başvuru sahiplerine tanıdığı ayrıcalıklı hizmetler, vize ücreti ve vize başvurularının sonuçlanma süreleri ile ilgili bilgilere ziyaret etmekte olduğunuz web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

İngiltere’de Dil Eğitimi 

İngilizce öğrenmenin en iyi ve kalıcı yolu ise İngilizce konuşulan bir ülkede dil eğitime deneyimi yaşamaktan geçmektedir. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci İngiltere’ye İngilizce dil eğitimi sebebiyle seyahat etmektedir. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi  için en çok tercih edilen şehirler Londra, Oxford, Brighton, Cambridge, Manchester, Bristol, Eastbourne, Bournemouth, Leeds ve Liverpool’dur. İngiltere’de dil eğitimi için öğrenci vizesi başvurularınızı Euroasia GVS aracılığıyla yapabilirsiniz. 

Vize servisi yetkililerimiz İngiltere öğrenci vizeniz için online başvuru formunu doldurmakta, vize randevunuzun ayarlanma, vize evraklarınızın incelenmesi, İngiltere Konsolosluğunun talep ettiği formatta vize için gerekli evraklarının hazırlanması işlemlerini kapsamaktadır.

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi Ankara Antlaşması ve Tier 2 ve Tier 5 çalışma vizesi başvuruları olarak ayrılmaktadır. İngiltere çalışma vizesi, çalışma izni (work permit) gerektirmektedir. Tier 2 ve Tier 5 İngiltere Çalışma Vizesi’nde çalışmak amacıyla başvuru yapılması için İngiltere’de başvuru sahibine istihdam sağlayacak iş yerinin belirlenmiş olması gerekmektedir. İşverenin başvuru sahibi adına çalışma izni çıkartması gerekmektedir. Çalışma vizesi için İngiltere’deki işverenin sponsorluk kaydını yaptırmış ve gerekli izinleri almış olması gerekmektedir. İngiltere Çalışma Vizesi başvuru sahibinin 16 yaşından büyük olması ve yeterli dil bilgisine ve maddi yeterliliğe sahip olması şartı bulunmaktadır. Başvuru sahibi uzun süreli vize kapsamında değerlendirilen iş pozisyonunun haricinde herhangi bir ek işte veya gönüllü işlerde ancak işverenin onayıyla çalılabilir. İngiltere çalışma vizesi, türleri ve başvuru prosedürü hakkında ayrıntılı bilgiye çağrı merkezimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

İngiltere Tier 1 Vizesi 

İngiltere Çalışma Vizesi’nin bir türü olan Tier 1 Vizesi, Tier 1 Genel Vize, Tier 1 Girişimci Vizesi, Tier 1 Yatırımcı Vizesi, Tier 1 Olağanüstü Yetenekliler Vizesi ve Tier 1 Üniversite Mezunu Girişimci Vizesi olarak 5 farklı alt kategoriye ayrılmaktadır. Tier 1 vizesi İngiltere Sınır Dairesi (UKBA) tarafından verilmektedir. İngiltere Tier 1 vizesi üniversite mezunu girişimciler, yatırımcılar olağanüstü yetenek sahibi kişiler, mühendislik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Dijital Teknoloji alanlarında başarıya ve sanat alanında olağanüstü yeteneğe sahip kişilerin başvurabileceği bir türdür. 

İngiltere Tier 2 Vizesi 

İngiltere’de çalışmak için Tier 2 vizesine başvurmadan önce lisanslı bir sponsor tarafından istihdamınızın sağlanması ve işverenden sponsorluk sertifikası alınması gerekmektedir. Ayrıca istihdam sağlayacak kurum Tier 2 çalışma vizesi başvurusu yaparken ihtiyacınız olacak diğer bilgileri de sağlamalıdır. İngiltere’de çalışmaya başlayacağınız tarih sponsorluk belgenizde bulunan tarihtir. Tier 2 vize başvuruları ortalama olarak 21 takvim günü içerisinde sonuçlanmaktadır, Birleşik Krallık Vize ve Göç Ofisi nezdinde inceleme gerektiren durumlarda bu süre uzayabilmektedir. İngiltere Tier 2 vizesiyle İngiltere’de sponsorluk belgenizde yer alan sürenin bir ay fazlası kadar kalabilirsiniz. Tier 2 vizesiyle ikamet süreniz 5 yılı geçtiğinde 5 yıllık bir uzatma talebinde bulunabilirsiniz. 

İngiltere Tier 4 Vizesi 

Yeni adıyla Student, bilinen adıyla Tier 4 vizesi; Tier 4 (General) ve Tier 4 (Child) olmak üzere 2 kategoriye ayrılmaktadır. İngiltere’de uzun süreli dil kursu, lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma ve mesleki sertifika programlarına dahil olacak öğrencilerin başvurması gereken vize türü Tier 4 (General) Öğrenci Vizesi’dir. 4-17 yaş aralığındaki ilköğretim ve lise eğitimini İngiltere eğitim kurumlarında tamamlayacak öğrenciler için Tier 4 (Child) vize kategorisi bulunmaktadır.

Lisans ve yüksek lisans seviyesindeki Tier 4 vizesi, uluslararası geçerliliğe sahip bir sınavdan orta (intermediate) seviyede İngilizce yeterlilik koşulu istemektedir. Lisans ve dil okulu gibi amaçlarla İngiltere’de bulunanlara çalışma izni verilmemektedir.Yalnızca lisansüstü programlara dahil olanlar haftada 20 saat part time çalışma izni verilmektedir. İngiltere Tier 4 öğrenci vizesi ile İngiltere’de öğrenim sürenizi uzatma gibi durumlarda başvuru yaparak vize sürenizi uzatabilirsiniz. Tier 4 Vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Birleşik Krallık Vize ve Göç Ofisi yetkilileri tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Tier 4 vize başvuru sahipleri 10-15 dakikalık kısa bir mülakata tabi tutulmaktadır. 

İngiltere Tier 5 Vizesi

İngiltere Tier 5 Vizesi ülkede geçici süre ile belirli alanlarda gönüllü olarak çalışmak isteyenlerin başvurabildiği vize türüdür. Tier 5 geçici çalışma vizesi ile 1 yıl ile 2 yıl süre ile İngiltere’de tam zamanlı çalışabilmekte, staj yapılabilmekte veya gönüllü işlerde çalışabilmektedir.  İngiltere Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi puanlama sistemine dayalı bir vizedir. Birleşik Krallık Vize ve Göç Ofisi, Tier 5 vize başvuru sahibni değerlendirmeye tabi tutmaktadır. Tier 5 vize başvurularında, başvuru sahibinin toplam 40 puan alması beklenmektedir. Bu puanlamanın kriterleri olan iş alanı, eğitim düzeyi, gelir düzeyi ve İngilizce yeterliliği belirleyici etkenler arasında yer almaktadır.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesine başvurabilmek için Birleşik Krallık’taki lisanslı sponsor kurumdan kabul mektubu (COS Belgesi) bu  almış olmak ve puana dayalı değerlendirmeyi geçmek gerekmektedir. 

İngiltere Tier vizesi işlemleri oldukça dikkatli planlanmalı ve detaylı bir başvuru hazırlığı aşamasının yönetilmesini gerektirmektedir. İngiltere Tier vize işlemlerinizde İngiltere departmanı yetkililerimizden evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine kadar her aşamada yetkililerimizden destek alabilirsiniz. 

İngiltere Vize Başvurularında Biyometrik Veri Beyanı Zorunlu mu?

İngiltere vize başvurularında biyometrik veri beyanı (parmak izi) zorunlu prosedürdür. Biyometrik veri beyanı randevu gün ve saatinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle İngiltere vize başvuru sahibinin şahsen başvuru merkezinde bulunması zorunludur.  İngiltere vizesi için biyometrik veriler beyan edilirken parmaklarda herhangi bir süsleme, kına, boya olmamasına dikkat edilmelidir. 

İster başvurunuzu yapmadan bilgi almak için ister İngiltere Vize Reddi, prosedür ya da işleyiş gibi konularda bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Keyifli Seyahatler...

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vize Başvuru İşlemi
Y. Tekinalp 30/04/22, 17:51 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere vize başvuru işlemi gerçekleştirmek istiyorum ama şu anki durumum biraz karışık. Bartın’da oturuyorum dükkan ve kira geliri ile geçiniyorum, daha önce 1 defa vize reddi aldım 3 yıl kadar oluyordur sanırım. Başvuruyu Bursa’daki merkezden yapmıştım. 2022 yılında yeni bir başvuru yapmak istiyorum. Daha önceki turizm vizesi başvurumun reddinde dükkan kiralarımı elden aldığım için paramın bana ait olduğuna inanmamışlardı nedense. Aslında bütün tapu ve kira sözleşmelerini İngilizce dilinde çevirileriyle birlikte koymuştum ama sonradan anladığım kadarıyla gelen paralar bankaya kira diye yatmadığından ötürü gerçekliğine yani benim olduğuna inanmıyorlar. Yani ben kiracımdan elden aldığım paraları kendim şahsen gidip bankaya yatırıyordum. Belli aralıklarla, çok düzenli olmasa da banka hesabımdaki para yükseliyordu. Birkaç ayda bir toplu para yatırıyordum gibi de düşünebiliriz. İngiltere vize başvuru işlemi gerçekleştirdiğimde bunları açıklayıcı biçimde gösterdim ama ne yazık ki gelir kaynaklarıma inanmadılar. Sonrasında tekrar yeni bir başvuru yapmadım, 3 tane Schengen vizesi aldım sadece geçtiğimiz yıllarda. Bir de gelecekte başka bir sorun yaşamamak adına kiralarımı bankadan net açıklamalarla (Haziran Kira gibi) almaya başladım. Şimdi yeni bir vize başvurusu yapmak istiyorum ve önceden reddim olduğu için danışmanlık firması ile çalışmam daha iyi olur diye düşünüyorum. Eskisi gibi Bursa’dan başvuru yapılabiliyor mu hala? Hangi evrakları hazırlamam ve başvuruda nelere dikkat etmem gerekiyor?? teşekkürler.
İngiltere Vize Veriyor Mu
L. Şaner 30/04/22, 17:46 Cevabı Görüntüle
Kolay gelsin şu an İngiltere vize veriyor mu diye merak ettim. 2021 yazında oğlumla birlikte İngiltere’ye seyahat etmeyi planlıyorduk ama başvurularda problem olduğunu söyledikleri için vazgeçtik. Sanırım önceki kış aylarında da başvuru almama ya da alıp reddetme gibi problemler olmuş. Oğlum şu anda lise 3. Sınıf öğrencisi, seneye yazın üniversite sınavlarına girecek. Üniversite dönemine gelmeden İngilizcesini belli bir seviyeye çıkarması için yaz kursu düşündük. Daha önce Türkiye’de kısa süreli bir kurs almıştı sertifikası var, okulunda da her dönem İngilizce dersleri oluyor oradan da katkı sağlıyor dilinin gelişmesine. Transkript alarak bunları gösteririz zaten.
Ben bankada çalışıyorum yaklaşık 15 yıllık bankacıyım, 3 haftalık kursta İngiltere’ye oğlumla birlikte seyahat etmek istiyorum, hem daha reşit olmadığı için onun yanında olsam iyi olacak, hem de yıllık iznimde biraz ülkeyi gezmek istiyorum, uzun süredir merak ettiğim ülkelerden biri İngiltere. Aslında oğlumla birlikte kursa katılmayı düşünüyordum ama vazgeçtim. İngilizce benim işimde de önemli. Daha önce gençken İrlanda’da dil kursu almıştım, o dönem İngiltere’yi de görmek istiyordum ama olmadı. Şimdi sadece turizm amacıyla gideceğim sonuç olarak. Eğer şu an başvurular açıksa yani İngiltere vize veriyorsa oğlumla birlikte başvuru yapmak istiyoruz. Temmuz sonundan itibaren 3 haftalık bir kurs olacak, eğitim danışmanımız okulu ayarladı sayılır ama kabul belgeleri henüz gelmedi. Konaklamayı da birlikte yapacağız, iki kişi gittiğimiz için öğrenci yurdu değil de küçük bir otel tutmayı düşünüyoruz. Evraklar, bankamızda gerekli olması gereken para tutarı ve başvuru sürecimiz hakkında yardım rica ediyorum.
İngiltere Vize Evrakları
K. Tesirli 01/04/22, 15:44 Cevabı Görüntüle
Merhabalar benim İngiltere vize evrakları konusunda detaylı bilgiye ihtiyacım var. Durumumdan kısaca bahsedeyim, 3 yıldır İngiltere’de yaşıyorum. Eşim Bulgaristan vatandaşı, o 5 yıldır İngiltere’de çalışıyor biz aileden tanışığız 3 yıl önce EEA Family Permit diye bir vize vardı. Şimdi İngiltere AB’den ayrıldığından dolayı o vizeyi de kaldırdılar. Evli olduğumuzu kanıtlayan evraklarla ben o vizeyi aldım sonrasında Birleşik Krallık’tan oturma izni başvurusu yaptım eşten dolayı o da kabul edildi ve yıllardır buradayım. Geçen senenin başında bir çocuğumuz oldu şimdi yine hamileyim ve annemle babamı buraya davet etmek istiyorum. İlk çocuğum doğduğunda da gelmeleri için başvuru yapmıştık ve maalesef ret aldılar. Ret mektuplarında en çok finansal yetersizlikten bahsediyordu bir de seyahatin sonunda İngiltere’yi terk etmeyebilecekleri ihtimali de varmış gibi yazmışlardı halbuki öyle bir durum kesinlikle yok. Yalnızca doğum döneminde bana yardımcı olmak için geleceklerdi annem ev hanımı babam emekli zaten buralarda yapamazlar. Bir tane de kardeşim var ayrıca üniversite okuyor şu an kendisi yani o da normalde annem babamla birlikte yaşıyor ve geri dönmeme gibi bir şey olamaz, tapulu evleri orada, kardeşim orada. Şimdi yeni başvuruda nasıl tam ve doğru bir başvuru yapabiliriz, hangi evraklar gerekiyor yardım rica ediyorum. Danışmanla çalışmak istiyoruz aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyoruz ilk doğumumu bir şekilde atlattım ama şimdi bir de küçük çocuğum var eşim de tüm gün çalışıyor ve yardıma ihtiyacım var. Haziran gibi gelip en az 3 ay kalmaları gerekiyor, gerekli bilgileri rica ederim teşekkürler.
İngiltere Vizesi Fiyatı
Y. Aktaş 01/04/22, 15:29 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere vize fiyatı ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum. Birkaç şirket ile görüştüm 6 aylık İngiltere vize ücreti olarak 300 Amerikan Doları ve civarında fiyatlar aldım. Sigorta da yapılıyor dediler bilmiyorum şart mı yani gerek oluyor mu acaba? Biz turizm amacıyla seyahat edeceğiz İngiltere – İrlanda – İskoçya turu yapacağız yaklaşık olarak 3 hafta boyunca Büyük Britanya’da kalıyor olacağız. Önce tur düşündük ama görmek istediğimiz yerlerin hepsini görmek mümkün değildi ve sürekli tur programına uyum sağlamak istemedik. Haziran ayında 2 çift olarak seyahat planlıyoruz şu an hiçbirimizin vizesi yok. Ben ve eşim 20 yıllık devlet memuruyuz, arkadaşlarımızın da ortak bir şirketi var. Daha önce yurt dışı seyahatlerimiz oldu en son birlikte Yeni Zelanda ve Avustralya turu yaptık pandemiden önce sanırım 2018 gibiydi. Her iki ülke için de elektronik bir vize almıştık pdf ile gönderilmişti. İngiltere’de de bu şekilde mi sistem? Seyahat planımız aşağı yukarı belli. Vizemizi almadan otellerin parasını ödemek istemedik ama gerekli rezervasyonları yaptık ve kredi kartlarımızla garantiye aldık. Her gün ne yapılacağı, nerelere gidileceği vs. kararlaştırıldı diyebiliriz. Başvurumuzla ilgili nelere dikkat etmeliyiz, sizden hizmet alırsak ücrete neler dahil ve İngiltere vize harcı ne kadar bilgi verirseniz sevinirim iyi günler dilerim.
İngiltere Vizesi Eksi
Z. KOLAN 01/04/22, 14:17 Cevabı Görüntüle
İyi günler İngiltere vizesi eksi sözlükte okuduğum kadarıyla alması en zor vizelerden biriymiş. Ben üniversite öğrencisiyim internette bol bol okuma yaptım, youtube’dan başvuruların nasıl yapılacağını anlatan videolar da izledim ama yine de danışmanlık almanın iyi olabileceğini düşünüyorum. Bu sene 2 yakın arkadaşım yazın gidecekleri 2 aylık dil okulunun vize başvurusundan ret aldılar. İkisi sevgiliydi ama formda bu belirtilmedi, aslında formda birbirleriyle hiçbir alakaları yoktu, randevu günleri de aynı değildi bu yüzden birbirlerine bağlı şekilde bir ret durumu ortada yok. Her ikisi de farklı sebeplerden olumsuz mektup aldı zaten. Her neyse, benim başvurum dil okulu amaçlı değil, önümüzdeki Haziran’da Glastonbury festivaline katılmak istiyorum. Kız arkadaşım da benimle birlikte gelecek. İkimizin de takip ettiği Billie Ellish, Kendrick Lamar, Dua Lipa vb. sanatçılar sahne alacak bizim için çok önemli, hem de İngiltere’yi görmek istiyoruz. Bu festivalin biletlerini de almış durumdayız.
Bizim özel durumumuzdan da biraz bahsetmem gerekiyor, kız arkadaşımla aynı üniversitede 2. Sınıftayız Yeditepe üniversitesinde reklam tasarımı ve iletişimi okuyoruz. Her ikimize de babalarımız sponsor olacak. Benimki şirket sahibi onunki de özel bir şirkette yönetici. Daha önce ben 1 defa yurt dışına çıktım geçen sene Macaristan’da Sziget festivaline gitmiştim. Kız arkadaşım 3 defa çıktı hem geçen sene birlikte Macaristan’a gittik hem de ABD’de work & travel yaptı bir de turistik Yunanistan seyahati oldu. Bu şartlar altında bir sürprizle karşılaşmamız için dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir? Gençlerin vize başvurularının reddedilme ihtimali daha yüksek diye okudum. Bizim gidip yerleşmek gibi bi niyetimiz tabi ki yok ama artık batı ülkelerinin bize bakışı değişmiş durumda bu yüzden riske de girmek istemiyoruz, cevabınızı bekliyorum teşekkürler.
İngiltere Çalışma İzni
S. HÜRKAN 01/04/22, 13:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba montaj amacıyla İngiltere’ye göndermemiz gereken bir personelimiz var, kendisi için İngiltere çalışma izni mi almamız gerekiyor? Biz Türkiye menşeli endüstriyel makinalar üreten bir şirketiz. İngiltere ve Hindistan’a baklava makinesi ihraç ettik. Bu makinaların kurulumu ve orada çakışan teknikerlere çalışma prensibinin anlatılması için bu ülkelere ikişer personelimizi göndermemiz gerekiyor. Giden personelimiz en az 20 gün boyunca orada kalacak. Kurulum ve eğitimden sonra makinanın çalışmasında herhangi bir problem olup olmadığını kontrol edecekler. Orada çalışacaklar için çalışma izni alınması gerekebilir diye düşündük ama doğru vize türü ve başvuru konusunda yardımınıza ihtiyacımız var. Firmamız Gebze’de bulunuyor, kendileri İstanbul’dan başvuru yapabilir. En kısa sürede gitmeleri gerekiyor bu konuda ne yapılabilir VIP başvuru mümkün mü?
İngiltere Konsolosluk
H. Ömeroğlu 18/02/22, 12:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba benim İngiltere Konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmam gerekiyor. Ablam yaklaşık 7 yıldır İngiltere’de yaşıyor. Eniştem daha öncesinde Ankara Antlaşması ile oraya taşınmış ve iş kurmuş. Ablamla zaten tanışıklıkları vardı, 7 yıl önce evlendiler. Şimdi 2. çocukları doğacak bu yüzden annem doğum öncesinde ve sonrasında ablamın yanında olmak istiyor. 5 yıl kadar önce ilk çocukları doğduğunda da 6 aylık vize alıp çocukla ve ablamla ilgilenmek için ziyaret etmişti. O dönemde aynı şehirde olduğumuz için ben vize başvurusunda yardımcı olmuştum ama şimdi ben de yanında yokum. Bu yüzden danışman desteği almamız gerekiyor. Bir de sanırım sistem değişmiş biraz internette kurcaladım da eskiden yaptığımız gibi değildi, hem web sitesi değişmiş hem de her şey dijital olmuş. Durumdan kısaca bahsedeyim annem emeklidir. Ben uzun yıllardır çalışıyorum, gelirim iyi durumda. Annemin bankasında da birikimi mevcuttur. Yani kendisi kendi masraflarını karşılayabilir, ben de destek olabilirim. Diğer taraftan ablamlar da zaten ona para harcatmayacaklar, dilerseniz banka evrağı sunabilirler başvuruda göstermek amacıyla. Annem Bursa’da ikamet ediyor, daha önceki başvurusunu buradan yapmıştı yine yapabiliyor mu bilmiyorum. Pandemide birçok şey değişti takdir edersiniz ki. Başka ne tür bilgilere ihtiyacınız varsa bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Bir de süre bizim için önemli, doğum 3 ay sonra. Biraz öncesinde oraya varmak istiyor ki son dönemleri zaten dikkatli geçirmek gerekiyor ve yardıma ihtiyacı olacağı birçok konu olabilir. Dönüşünüzü bekliyorum teşekkürler.
İngiltere Baş Konsolosluğu
S. Ekinalp 18/02/22, 12:16 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere Baş Konsolosluğu üzerinden İngiltere vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Nasıl başvuru yapıldığını bilmiyorum konsolosluğa direkt gitmek mi yoksa randevu almak mı gerekiyor? Ben Muğla’da yaşıyorum ve çalışıyorum İzmir’de konsolosluk olduğunu duydum. Oradan mı başvuru yapılacak? Daha önce Schengen vizesi başvurumda İstanbul’a gitmek durumunda kalmıştım yine gitmek zorunda mıyım? Bir de parmak izimi vermiştim 5 yıl geçerli demişlerdi şimdi yine vermem gerekiyor mu? Durumumdan kısaca bahsetmem gerekirse Muğla’da 3 yıldır çalışıyorum ve İngiltere’de bir bayan arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Kendisi bana davetiye gönderecek. Kalışımı da onun evinde yapacağım. Harcamalarımı kendim yapacağım zaten 1 hafta kadar sürecek ziyaretim. Bankamda param var ama maaşım asgari ücretten görünüyor kalanı elden alıyorum bi sorun oluyor mu acaba. Yani başvuruda elden aldığım parayı da gösterebiliyor muyuz yoksa sadece bankaya yatanı mı göstermiş olacağız. İngiltere vizesi almak zor diye okudum hep ret almamam lazım bu yüzden mutlaka en iyi şekilde başvuru yapmam lazım ücretlerinizi de iletin lütfen teşekkür.
İngiltere Vizesi İçin Vize Talep Dilekçe
Y.R. 23/06/20, 14:19 Cevabı Görüntüle
Merhabalar İngiltere vizesi için vize talep dilekçe yazısı İngilizce mi olmalı? Bir de dilekçe içeriği nasıl olmalıdır. SSK’lı çalışanım ve gezi amaçlı gideceğim. Teşekkürler.
İngiltere Evlilik Vizesi
Y.N. 23/06/20, 12:39 Cevabı Görüntüle
iyi günler eşim işinden dolayı birkaç yıldır İngiltere de yaşıyor ve süresiz oturum hakkına sahip. Biz sık sık görüşürüz ama ben de temelli eşimin yanına geçmeyi düşünüyorum. İngiltere evlilik vizesi için yerine getirmemiz gereken koşullar nelerdir? Sizler bu vize konusunda yardımcı olur musunuz? Bana geri dönüş yapmanızı rica ediyorum. İyi çalışmalar.
Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES