x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda Schengen Vize Muafiyeti

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

Schengen vizesi, Avrupa  Birliği vize politikasına verilen genel isimdir. 28 Avrupa Birliği üyesi ülke Schengen bölgesine dahildir. Ayrıca, Avrupa Birliği dışındaki dört ülke de (İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre) Avrupa Birliği ile yapmış oldukları vize serbestisi anlaşması gereği Schengen bölgesi ülkeleri gibi serbest dolaşım hakkından faydalanmaktadır. 
Schengen bölgesi genel çerçeve ile tekdüze vbir vize politikasına sahip olsa da her Schengen ülkesinin vize başvuru evrakları ve ulusal vize politikalarında farklılıklar olabilmektedir. 
Birleşik Krallık ve İrlanda Schengen bölgesine dahil değildir. Bu ülkeler Schengen ülkelerinden farklı bir vize politikasına sahiptir. 
Avrupa Birliği ülkeleri vatandaşları vize muafiyetiyle birlikte yasal olarak diğer bir Avrupa Birliği ülkesine vizesiz girmek ve ikamet etmek hakkına sahiptirler. 
Sayfamızın devamında Hollanda’ya giriş yapmak için vizeye tabi olan ülkeler ile vize muafiyeti uygulanan üçüncü ülkelerin eksiksiz listesini bulabilirsiniz. 

hollanda vizesi

A) Schengen bölgesine giriş yapmak için vize almaları gereken ülke vatandaşları;

Türkiye, Angola, Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Bahreyn, Belarus, Benini Belize , Bolivya,  Burkina Fasıi Botsvana, Myanmar, Burundi, Butan, Cezayir, Cibuti, Çad, Çin  Halk Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Demokratik Sao Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Endonezya, Eritre, Ermenistan, Etiyopya, Fiji, Fas, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Gabon, Gambiya, Gine, Gana, Gine-Bisav, Güney Afrika, Güney Sudan, Haiti, Hindistan, Irak, İran, Jamaika, Kamboçya, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgıziastan,  Komoros, Kongo, Kuveyt, Kuzey Kore, Küba, Laos, Lesoto, Liberya, Libya, Lübnan, Madagaskar, Malawi, Maldivler, Mısır, Mali, Moğolistan, Morityanai Mozambik, Namibya, Nauru, Nepal, Nijer, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Pakistan, Özbekistan, Senegal, Papua Yeni Gine, Ruanda, Rusya, Senegal, Sierra Leone, Sri Lanka, Somali, Sudan, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Svaziland, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Togo,  Tunus, Türkiye,  Türkmenistan, Uganda, Umman, Ürdün, Vietnam, Yemen, Yeşil Burun, Zambiya, Zimbabwe.

B) Schengen Bölgesine Giriş Yapmak İçin Vize Muafiyeti Bulunan Ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri, Andora, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Brunei Darüsselam,  Dominik, El Salvador, Grenada,Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Honduras, İsrail, Japonya, Kanada, Karadağ, Kolombiya, Kiribati, Kosta Rika, Makedonya Cumhuriyeti, Malezya, Marşal Adaları, Meksika, Mikronezya, Moldova, Monako, Morityus, Nikaragua, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Samoa, San Marino, Santa Kitts ve Nevis, Santa Luçiya, Santa Vincent, Grenadinler, Seyşeller, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Şili,Timor Leste, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tuvalu, Ukrayna, Uruguay, Vatikan, Venezüella, Yeni Zelanda,

C) Schengen Ülkeleri Tarafından Devlet Olarak Tanınmayan Oluşumlar veya Bölgesel Yönetimler

Filistin Yönetimi, Kosova

D) Çin Halk Cumhuriyeti Özel Yönetim Bölgeler

Hong Kong Özel Yönetim Bölgesi, Makau Özel Yönetim Bölgesi için vize muafiyeti bulunmaktadır. 

E) Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı Vatandaşı Olmayan İngiliz Vatandaşları 

İngiliz vatandaşları (Denizaşırı)
İngiliz denizaşırı bölgeler vatandaşları (BOTC)
İngiliz denizaşırı vatandaşlar (BOC)
İngiliz korumalı kişiler (BPP)
British subjects (BS) vize muafiyeti bulunmaktadır. 

F) En Az Bir Tane Schengen Ülkesi  Tarafından Devlet Olarak Tanınmayan Oluşumlar Veya Bölgesel Yönetimler

Tayvan Avrupa Konseyi’nin 539/2001 nolu yönetmeliğini iyileştirme amacıyla ek olarak çıkarılan Avrupa
Birliği’nin 1211/2010 nolu yönetmeliğe göre Tayvan devleti tarafından verilen ve üzerinde vatandaşlık
numarası yer alan pasaportu olan Tayvan vatandaşları vize zorunluluğundan muaftırlar

Schengen Vize Muafiyetinde Özel Durumlar

  • Sırp Koordinasyon Müdürlüğü (Sırpça: Koordinaciona uprava) tarafından verilen Sırp pasaport sahipleri hariç vize muafiyeti uygulanır.
  • Vize muafiyeti sadece "Hong Kong Özel İdare Bölgesi" pasaportu sahiplerine uygulanır.
  • Vize muafiyeti sadece "Makau Özel Yönetim Bölgesi" pasaportu sahiplerine uygulanır.
Vatandaşı olduğunuz ülkeye göre Hollanda Schengen vize muafiyet durumunuzu sorgulatmak veya Hollanda Schengen vize işlemlerinizi başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

hollanda schengen vizesi

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu