x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Interrail Seyahatleri ve Interrail Schengen Vizesi Hakkında

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

Sayfamızda Fransa Interrail Pass hakkında bililer, Fransa içinde Interrail ile nasıl seyahat edileceği bilgisini, seyahat rotalarını, tren çeşitlerini, gece trenlerini, Interrail rezervasyonları ve Fransa Interrail-Schengen vizesi ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. 
Interrail seyahati yapacaksanız Fransa Schengen Vize başvurunuzda satın alınmış Interrail bileti sunmanız gerekir!!

Interrail ile Fransa

Interrail Pass'ın Fransa için 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 3, 4, 6 ve 8 seyahat günü seçenekleri mevcuttur.

Fransa’da SNCF (Devlet demiryolları) tarafından işletilen TGV, Intercités ve TER trenlerinde, ayrıca Thalys ve Eurostar trenlerinde Interrail geçerlidir. Thello trenlerinde ve RZD’nin Paris – Moskova hattındaki gece trenlerinde ise Interrail biletinizle indirim hakkından faydalanabilirsiniz. CFC, CP, Ouigo, Izy, idTGV, Intercités 100% eco trenlerinde Interrail geçerli değildir.

Fransa geniş ve gelişmiş bir demiryolu ağına sahiptir. Fransa’nın en önemli tren hatları Paris’ten başlar ve Paris’i diğer şehirlerle birleştirir. Fransa’da demiryolu seferleri oldukça sıktır ve hizmet hızlıdır.  Paris’ten geçmeyen tren hatların sefer sayıları azdır ve yolculuk süreleri daha uzundur. Fransa’da TGV hızlı trenleri, Paris’i Marsila, Nice, Lyon, Bordeaux, Strasburg ve diğer şehirlerle birleştirir. TGV trenlerinde rezervasyon zorunluluğu bulunmaktadır, bu nedenle TGV trenleri yalnızca uzun mesafeli yolculuklarınızda kullanmanızı tavsiye ederiz. Kısa mesafeli yolculuklarınız için ise yerel trenleri kullanabilirsiniz. 

Fransa Eurostar treni Kanal Tüneli’nden Londra’ya, Thaly ile Brüksel’e Amsterdam ve Köln’e, TGV ve Frankfurt, Stutgart ve Münih’e, Lyria ile Zürih ve Cenevre’ye, TGV ve Thello ile Milano’ya, TGV ve AVE ile Barselona ve Madrid’e Interrail biletinizle uluslararası yolculuklar yapabilirsiniz. Rezervasyon gerektirmeyen yerel trenlerle de uluslararası seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. Ülke genelinde harika manzaralı birçok tren yolu var. Sarı Tren, Akdeniz kıyısındaki demiryolları ve Cevenne Demiryolu bunlara örnek olarak verilebilir. Tarifelere ve tren kalkış saatlerine Interrail aplikasyonu ile ulaşabilirsiniz. Fransa’daki trenler için satın alınan rezervasyonlar, istasyonlarda bulunan sarı bilet kaşesiyle onaylatılmak zorundadır. Interrail Pass biletlerinin onaylanmasına gerek yoktur!

fransa-interrail-vizesi

Fransa Interrail’in geçtiği gündüz trenleri 

TGV, AVE, Eurostar, Thalys, Lyria, Thello trenlerinin tamamında, Intercités trenlerinin ise bazılarında rezervasyon zorunludur. Geri kalan Intercités trenlerine ve bütün TER (Bölgesel trenler) trenlerine rezervasyon yapmadan binilebilir.

Fransa Interrail’in geçtiği gece trenleri 

Fransa’daki bütün SNCF gece trenlerinde Interrail geçerlidir. Interrail biletiniz ile  Paris – Venedik hattındaki Thello gece trenlerinde ve Paris – Moskova hattındaki RZD gece trenlerinde indirimden faydalanabilirsiniz. Fransa’da bütün gece trenlerinde rezervasyon yaptırmanız gerekecektir.

Interral ile İlgili Faydalı Bilgiler

 • Interrail Global Pass yaşadığınız ülkeden bir çıkış ve bir de giriş yolculuğu için geçerlidir. Türkiye içindeki seyahatlerde Interrail Pass geçerli değildir. 
 • Interrail Pass sisteme dahil olan Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde tren, feribot ve toplu taşıma ile yapacağınız seyahatlerde geçerli olacaktır. 
 • Interrail’ın geçerli olduğu ülkelerde hızlı tren ve gece trenlerinin çoğu ekstra ücretli rezervasyon gerektitir. Rezervasyonlar çoğunlukla ücretlidir.
 • 12-27 (27 dahil) yaş aralığındaki gençler, Interrail indirimli pass biletiyle seyahat edebilirler. 
 • 60 yaş indirimli pass biletiyle seyahat etmek için Interrail pass bileti başlangıç tarihi itibariyle en az 60 yaşında olmanız gerekir.
 • 4 yaşının altındaki çocukların seyahati ücretsizdir ve Interrail pass biletine ihtiyaçları yoktur. Yoğun zamanlarda 4 yaşından küçük çocuklarınızı kucağınıza almanız istenebilir.
 • 1. sınıf Interrail Pass bileti hem 1. sınıf hem de 2. sınıf koltuklarda geçerlidir. 2. Sınıf Interrail Pass biletleri daha uygun fiyatlıdır. 

Fransa Schengen Vizesi

 • Interrail seyahatlerinde Schengen vizesi alınmaktadır. 
 • Fransa Konsolosluğu Interrail yapacaklardan satın alınmış bilet ibraz etmelerini talep etmektedir. 
 • Interrail seyahatiniz boyunca en uzun konaklama süresini Fransa’ya ayıracaksanız ve Interrail Pass’ı Fransa’dan başlatacaksınız Fransa Schengen vizesi almalısınız. 
 • Fransa her başvuruda parmak izi almaktadır. Bu nedenle Fransa vize başvurunuzda şahsen bulunmanız gerekecektir.
 • Randevu gününüzde vize servisimiz operasyon yetkilisi herhangi bir problem yaşamamanız adına size eşlik edecektir.  
 • Fransa vizesi için öngörülen vize başvuru sonuçlanma süreleri 3 ila 15 iş günüdür VIP vize başvuruları, başvuru tarihi sonrası 48 ila 72 saat arasında sonuçlanabilmektedir. 
2023 yılı Standart vize başvuru ücreti ve VIP ücretini destek hattımıza bağlanarak, şahsi durumunuza uygun güncel evrak listesi ile birlikte bilgilendirme e-maili olarak talep edebilirsiniz. 

fransa interrail vizesi

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi ile Yunanistan
D. Kılıç 24/07/19, 10:59 Cevabı Görüntüle
merhaba, İnterrail ile Fransa’ya gitmek istiyorum. Fransa’dan Schengen vizesi alırsam Fransa’dan mı başlamak zorundayım? Yunanistan'dan başlamak istiyorum yolculuğa. Ne yapmam gerekir? Bir de işe başlayalı 2 ay oldu. Vize başvurusu yaparken zorluk yaratır mı bu durum? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';