Emekli olan Türk vatandaşları, Bulgaristan D vize başvurusu yaparak oturum izni alma hakkı kazanabilir.

Avrupa Birliği'nde Emeklilere Oturum İzni

Emekli olan Türk vatandaşları, Bulgaristan D vize başvurusu yaparak oturum izni alma hakkı kazanabilir.

Devamı
Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) işlemlerini Euroasia GVS aracılığıyla hızlıca ve zahmetsizce yapın.

Bulgaristan D Vize İşlemleri

Bulgaristan D vizesi (oturum vizesi) işlemlerini Euroasia GVS aracılığıyla hızlıca ve zahmetsizce yapın.

Devamı
Bulgaristan vizesi için yapılan başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

1 Haftada Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi için yapılan başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan Vizesi

Euroasia Global Visa Services, Bulgaristan ile ilgili her türlü vize ve vatandaşlık işlemlerinizi yapabileceğiniz profesyonel bir vize danışmanlık ofisidir. Ofisimiz aracılığıyla turistik, ticari, transit, aile siyaret vizesi, D vize (oturum izni), vatandaşlık, Bulgaristan'da şirket kurma, temsilcilik açma, pasaport çıkarma, evliliğin tecil edilmesi, doğum belgesi alma işlemlerini kolayca yaptırmanın yanı sıra ihtiyacınız olan tercüme işlerini de yaptırabilir ve bu konularda danışmanlık alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Bulgaristan vizesi ile ilgili işlemleriniz için yapmanız gereken tek şey, Türkiye’nin her neresinde olursanız olun evraklarınızı hazırlayıp kargo ile ya da şahsen ofisimize ulaştırmak. Yetkililerimiz belgelerinizi inceleyip, eksik ya da hatalı belgelerinizi tamamlattıktan sonra, Bulgaristan vize başvurusunu gerçekleştirir ve Bulgaristan vize randevu alma işlemini sizin adınıza büyük bir titizlikle yapar. Bulgaristan vizesi çıktığında ise pasaportunuzu belirttiğiniz adrese gönderir. Böylece oturduğunuz yerden kolayca vize hizmeti alarak Bulgaristan vizesine kavuşabilirsiniz. 

Bulgaristan vize başvuru evraklarını toplamaya başlamadan önce yetkililerimizi arayarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiği konusunda destek almayı unutmayın. 

Euroasia Bulgaristan departmanı yetkililerimiz aracılığıyla Bulgaristan vize başvuruları sırasında zorunlu olan ’seyahat sağlık sigortası’, Bulgaristan’a aracıyla gitmek isteyenlerin yaptırması gereken ‘Yeşil Sigorta’, uçak ve hotel rezervasyonu gibi işlemlerinizi de en kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 

Değerli ziyaretçilerimiz, Bulgaristan vize ve vatandaşlık işlemleriyle ilgili 2018 yılına ait güncel prosedürler, evrak listeleri ve vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye yetkililerimizi telefonla arayarak ya da sayfamızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi Çeşitleri

1. C Tipi Vize Çeşitleri

Bulgaristan, kısa süreli (90 günden az) seyahatlerde C tipi vize vermektedir. Tek girişli, çift girişli ve istisnai olarak da multi girişli (çok girişli) verilen C tipi vize çeşitleri aşağıdaki gibidir:

1. Bulgaristan Turistik Vize
2. Bulgaristan Ticari Vize
3. Bulgaristan Transit Vize
4. Bulgaristan Ziyaret Vizesi ( Aile/Arkadaş/ Resmi Ziyaret)  

gibi türlere ayrılmaktadır. Bu vize türlerinden birine sahip kişi Bulgaristan’da 6 ay içerisinde 90 gün kalma hakkına sahip olur.

2. D Tipi Vize

Eğer başvuru sahibi ülkede 90 günden fazla kalacaksa D tipi vizeye (oturum izni) başvurması gerekmektedir. D tipi vize başvurusu kimler yapabilir: 

  • Bulgaristan vatandaşı çocukların anne babası
  • Bulgaristan’daki eğitim gören öğrenciler
  • Erasmus Programı ile bu ülkeye gidenler
  • Bulgaristan’da şirket sahipleri
  • Bulgaristan’da temsilciliği olanlar
  • Aile Birleşimi nedeniyle vatandaşlık başvurusu yapanlar
  • 1978 ve daha öncesinde göç edenler başvurabilirler. D Tipi vizeye sahip kişiler, Bulgaristan’da aylık sürede 180 gün kalış hakkı elde etmiş olurlar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yukarıda saydığımız amaçlardan biri için Bulgaristan’a seyahat planlıyorlarsa bazı istisnalar dışında Bulgaristan vizesi almaları gerekmektedir. Bu istisnaların neler olduğuna gelirsek; hususi pasaport (yeşil) sahipleri ülkeye giriş yaptıkları andan itibaren 6 aylık süre içinde 90 gün vizeden muaf olarak ülkede kalma hakkına sahiptirler. Hizmet pasaportu (gri) ve diplomatik pasaportu (siyah) olanlar da ülkeye giriş yaptıklarından itibaren 6 ay içerisinde 30 gün vizeden muaf bir şekilde Bulgaristan’da kalış hakkına sahip olurlar. Bu kişilerin haklarını kullanabilmeleri için pasaportlarının seyahat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli yolcularımız, Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar seyahat edecek kişinin amacına, mesleki statüsüne göre değişkenlik gösterir. Seyahatinizi ne amaçla gerçekleştiriyorsanız vize evraklarını da o amaca uygun hazırlamak durumundasınız.

Euroasia GVS olarak seyahatinize en uygun vize evrakları konusunda sizleri bilgilendirmekte ve başvuru sürecinizi en iyi şekilde yönetmekteyiz. Aşağıda sizler için genel hatlarıyla listelenen evraklar, konsolosluk birimleri tarafından zaman zaman güncellenebilmektedir. Başvurunuz için hazırlıklara başlamadan seyahatinize uygun olan vize başvuru evraklarını müşteri temsilcilerimizle görüşerek tarafınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Genel çerçeve ile tüm başvurularda hazırlanması gereken evraklar şu şekildedir;

1. Pasaport

Seyahat dönüşünden sonra da en az 6 ay geçerli olması gerekir. Lütfen başvuru işlemlerinizi başlatmadan pasaportunuzun yeterli süresi olup olmadığını kontrol ediniz. Aynı zamanda vize basımı için de en az 2 boş sayfanın bulunması gerektiğini hatırlatalım.

2. Vize Başvuru Formu

Planlanan seyahat hangi amaçla gerçekleştirilecekse vize başvuru formu da ona uygun olarak doldurulmalıdır. Formda istenen seyahat amacı kısmı ticari, aile ziyareti, transit, turizm ya da diğer seçeneklerden biri ile doldurulmalıdır. Başvuru formu eksiksiz ve büyük harflerle doldurulmalı, gerekli yerlere mutlaka imza atılmalıdır. Reşit olmayan başvuru sahipleri için de mutlaka ayrı bir form doldurulmalı ve imza yerini ebeveynlerin ikisi de imzalamalıdır.

3. Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahatiniz boyunca geçerli olan en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası her başvuru için zorunludur. Sigorta acil durumlarda ayakta/yatarak tedavi masraflarını ya da ülkeye nakil masraflarını da içermelidir.

4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Başvuru sahiplerinin gözden kaçırdığı noktalardan birisi de nüfus kayıt örneklerini sadece kendilerini gösteren şekilde almalıdır. Nüfus kayıt örneğinin tüm aile bilgilerini içeren şekilde alınması gerekir. Belge e-devletten alınabilir.

5. Konaklama Belgeleri/Davetiye

Seyahat edecek kişi ilgili ülkeye davetiye alarak seyahat edecekse alınacak olan davetiyede davet eden ve edilen kişi adları, iletişim ve adres bilgileri yer almalı ve davetiye Yabancılar Şube onaylı olmalıdır. Eğer kişi davet mektubu olmadan gidiyorsa onaylı konaklama belgeleri sunmalıdır. Bookingten ödemesiz şekilde yapılan rezervasyonlar belli bir süre sonra başvuru sahibinin haberi olmaksızın düşebildiğinden bu durum başvuru değerlendirme aşamasında yolcu için sıkıntı yaratabilir. Çünkü konsolosluk görevlileri seyahat edecek yolcunun yaptığı rezervasyonlarını otelleri arayarak kontrol edebilmektedir.

6. Banka Dökümü

Başvuru dosyası için sunulan evrakların arasında olması gereken şahsi banka dökümünde en az 5000 TL bakiye bulunmalıdır. Bulgaristan Konsoloslukları başvuru sahiplerinin seyahatlerini rahatlıkla finanse edebilecek güçte olduğunu görmek isteyecektir.

7. Biometrik Fotoğraf

35X45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz bir şekilde istenen formatta çekilmiş biometrik fotoğrafa ihtiyacınız olacaktır.

8. Mesleki Evraklar

Başvuru Sahibi çalışan ise durumuna uygun olarak SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, şirket evrakları (imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi) hazırlamalıdır. Kişi şirket sahibi ise yine aynı şekilde şirket evraklarını ilgili konsolosluk birimine sunmalıdır. Emekliler emekli olduklarını gösteren evrakları, öğrenciler ise öğrenci belgelerini vize başvurusu için hazır bulundurmalıdır. Başvuru için kullanılacak tüm evrakların güncel olması (son 3 aylık) gerekir.

Ticari Bulgaristan vize başvuruları için Bulgaristan’da şirketi olanlar şirketin borcunun olmadığına dair belge ile şirketin faaliyet belgesini, Bulgaristan noter onaylı kira kontratı ve banka dökümüyle birlikte sunmalıdır.

Euroasia GVS, uzman Bulgaristan departmanı ile seyahatinizi planlarken en kolay şekilde işlemlerinizi tamamlamanız için sizlere yardımcı olmaktadır. Bulgaristan vizesi başvurularınız için rahatlıkla her konuda destek alabileceğiniz ekibimize mesai saatleri içinde çağrı merkezlerimizi arayarak ulaşabilirsiniz. Sizlere hızlı ve aynı zamanda profesyonel hizmet sunmak adına tüm ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Bulgaristan vizesi başvuru işlemleri için şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Konsolosluk birimleri başvuru sahiplerinden parmak izi vermelerini talep etmez. Dolayısıyla ikamet ettiğiniz şehirden sadece telefonla başvuru hizmeti almanız mümkündür. Evraklarınızı bize kargo ile ulaştırabilir, işlemleriniz bittikten sonra da pasaportunuzu yine kargo ile teslim alabilirsiniz. Yorulmadan, sıkıcı vize prosedürleriyle uğraşmadan başvurularınızı tamamlamak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşın.

Bulgaristan Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular


Bulgaristan Vizesi ile Avrupa Ülkelerine Gidilir mi?

Bulgaristan vizesi ile Avrupa ülkelerine gidilememektedir. Bulgaristan Cumhuriyeti 1 Ocak 2007 tarihinden beri Avrupa Birliği tam üyesidir. Ancak Schengen üyesi ülkeler arasında yer almaz. Bu nedenle Bulgaristan pasaportuna sahip kişiler AB ülkelerine vizesiz seyahat edebiliyorlar. Ama Bulgaristan vizesine sahip kişilerin diğer Avrupa ülkelerine seyahat etmesi mümkün değildir. Bunun yanı sısa Schengen vize sahipleri de Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilirler. 

Schengen Vizesi ile Bulgaristan’a Gidilebilir mi?

Schengen vizesi ile Bulgaristan'a gidilebilir. Schengen vize sahipleri belirli kurallara uyduktan ve kuralları ihlal etmedikten sonra Bulgaristan’a giriş yapabilirler. Schengen vize kullanımında en önemli kural Schengen vize sahiplerinin ilk olarak vizeyi aldıkları ülkeye giriş yapmalarıdır. Yani Almanya’dan Schengen vizesi alan kişi önce Almanya’ya gitmeli, ardından Bulgaristan’a gitmelidir. Bu kurala uymayan kişiler 2. Schengen başvurularında sorun yaşayabilirler. Bu yüzden Bulgaristan’a seyahat edecek kişilere Bulgaristan vizesi almalarını öneririz. 

Schengen üyesi ülkeler, Avrupa Birliği üyesi ülkeler, Lihtenştayn ve İsviçre’de oturum izni olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 5 ikamet günü süresini ihlal etmeme koşulu ile Bulgaristan’a vizesiz olarak transit seyahat gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Amerika, Kanada ve İngiltere’de oturum izni olan vatandaşlarımız da Bulgaristan’a vizesiz giriş hakkına sahiptirler.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

bulgaristan vizesi

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorusu en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanması Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsolosluğu’nun yoğunluğuna, sizin evraklarınız arasında eksiklikleri çıkmasına ve resmi tatillere denk gelmesi nedeniyle uzayıp kısalabilir. Bulgaristan seyahatinize planladığınız tarihlerde çıkabilmeniz için başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 1 ay önce yapmanızı öneririz. 15 gün önceden yapılan başvuruların yetişmeme riski vardır. Vizeler ortalama 7-15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. D Vize başvurularında konsolosluk yetkilileri gerekli gördükleri takdirde başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırabilir ya da ek evrak isteyebilir. Böyle durumlarda vize sonuçlanma süreci 45-60 iş gününü bulabilir. 

Bulgar Vizesi Süresi

Bulgar vizesi süresi tamamen temsilciliklerin yetkisi altındadır. Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri vize başvurularında otel rezervasyonlarını ya da davetiye de belirtilen gün sayısını dikkate alır. Genellikle rezervasyon süresi kadar vize verir. Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği İstisnai durumlarda özellikle kışın Turizm Bakanlığının izniyle kayak merkezlerine gidenlere çok girişli (multi) vize verebilmektedir. Eğer Bulgaristan turistik vizeniz 60/90 gün oturumlu ise Bulgaristan’a 6 ay içerisinde istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Ancak 6 ay içerisinde toplam 60 gün konaklayabilirsiniz. 

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi işlemleriyle ilgili karar yetkisi Bulgaristan Konsolosluklarındadır. Bu diplomatik temsilcilikler için bölge sınırlaması olduğundan Bulgaristan vizesi almak isteyenlerin kendi bölgesinden başvuru yapması tavsiye edilir. Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye'nin farklı şehirlerinde ofislerimiz bulunmaktadır. Bu illerdeki ofislerimize başvurarak Bulgaristan vize işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi Türkiye’nin neresinde olursanız olun belgelerinizi kargo ile İstanbul ofisimize gönderdiğinizde de Bulgaristan vizenizi alabilirsiniz. Siz belgelerinizi İstanbul ofisimize gönderdiğinizde son kontrolleri yetkililerimiz tarafından sağlanarak vize başvurunuz ilgili bölgelerdeki Konsolosluk ve Büyükelçiliklere yapılmaktadır. 

Bulgaristan Vize İşlemleri İstanbul

İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin her ilinden C tipi vize ve D tipi vize başvurularınızı Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu’nun yetki alanına sadece İstanbul girmez. Marmara ve Ege Bölgesi’nden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve sonuca bağlama yetkisi de İstanbul Başkonsolosluğu’nun görevidir. Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya'da yaşayan vatandaşlarımız her türlü vize, pasaport, vatandaşlık, noter, evrak tasdiki, evlilik, doğum ve ölüm işlemleri ile ilgili olarak İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuru yapabilirler. Bulgaristan vize işlemlerinizi kolay ve sorun yaşamadan sonuçlandırmak isterseniz İstanbul ofisimizi arayabilirsiniz. Yetkililerimizle yapacağınız görüşmelerde 2017 yılı güncel evrak listeleri ve vize prosedürleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize İşlemleri Ankara

Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin her ilinden C tipi ve D tipi vize başvurularınızı Euroasia aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliğinin yetki alanı oldukça geniştir. Akdeniz, İç Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nden yapılan Bulgaristan vize ve vatandaşlık işlemlerini değerlendirme yetkisi Bulgaristan Büyükelçiliği’ndedir. Bulgaristan vizesine; Afyon,  Aksaray,  Amasya, Ağrı, Bartın, Antalya, Eskişehir, Ardahan, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük, Rize,Mardin, Tunceli, Malatya, Nevşehir, Ordu, Şırnak, Tokat, Zonguldak gibi illerden başvurmak isteyenlerin işlemlerini Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğinden yapmaları gerekmektedir. Yaşadığınız şehre göre Bulgaristan vize başvurusu yapabileceğiniz yerleri öğrenebilmek için Ankara ofisimizi +90 212 963 03 43 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Güncel vize prosedürleri hakkında da bilgi alabileceğiniz yetkililerimiz size memnuniyetle yardımcı olacaklardır. 

Bulgaristan Vize İşlemleri Edirne

Edirne başta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinden kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularınızı EAGVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’nun yetki alanına giren iller; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’dir. Edirne'nin Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü ilçelerinde yaşayanlar, Tekirdağ'ın Çerkezköy, Çorlu, Hayrabolu, Malkara, Marmaraereğlisi, Saray, Muratlı ve Şarköy ilçelerinde ikamet edenler ve Kırklareli'nin Babaeski, Demirköy, Lüleburgaz, Kofçaz, Pehlivanköy ve Vize ilçelerinde yaşayanlar; Bulgaristan vize, vatandaşlık, noter tasdiki, evlilik, doğum , ölüm işlemleri, evrak tasdiki, tercüme gibi işlemlerini Edirne Konsolosluğu’ndan yaptırabilirler. Euroasia Global Visa Services Edirne ofisimizle iletişime geçerek vize işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Bulgaristan Vize İşlemleri Bursa

Bulgaristan vize işlemleri Bursa başta olmak üzere ikamet ettiğiniz ilden başvuru işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bursa Konsolosluğu'nun yetki alanına, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Muğla, Denizli, Aydın, Manisa, İzmir ve Yalova illeri girmektedir. Bu illerde yaşayanlar vize ve vatandaşlık başvuru işlemlerini Bursa Bulgaristan Konsolosluğu'ndan yaptırabiliriler. 

Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır, Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar gibi sorularınızın cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. Bulgaristan oturum izni ve vatandaşlık için sorularınızı müşteri temsilcimize yöneltebilirsiniz. Bulgaristan’a seyahat etmek istiyor ancak prosedürü bilmiyorsanız Euroasia Global Visa Services bir telefon uzağınızda. Yetkililerimizle yapacağınız telefon görüşmelerinde vize prosedürleriyle ilgili bilgi ve destek alabilirsiniz. Yine web sitemizi inceleyerek güncel vize evrakları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Evraklarınızı kargoyla bize ulaştırın: Bulgaristan vize türünüze (Turistik, Ticari, Transit, Ziyaret) karar verdikten sonra kişisel veya mesleki durumunuzla ilgili hazırlamanız gereken güncel evrak listesini web sitemizden ya da yetkililerimizden telefonla öğrenebilirsiniz. Hazırladığınız bu evrakları hangi şehirde yaşıyor olursanız olun kargo ile İstanbul ofisimize göndererek Bulgaristan Vize başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Bilgilendirme için telefonumuzu bekleyin! Evraklarınız ofisimize ulaştığında yetkililerimiz tarafından titizlikle kontrolleri yapılacaktır. Eğer hatalı ya da eksik evrakınız varsa yetkilimizden bir uyarı maili ya da telefonu alacaksınız. Yetkilimiz size düzeltmeniz ya da tamamlamanız gereken evrakları bildirecektir. 

Bulgaristan Vize ücretinizi ödeyin! Evraklarınız tamamlandığında size sıra vize ücretinin ödenmesine geliyor. Yetkilimiz size şahsi durumunuz ve vize türünüze göre ödemeniz gereken vize ücretiyle ilgili bilgi maili gönderecektir. Belirtilen bu ücret; vize harç bedeli, vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizin alacağı danışmanlık bedelinin karşılığıdır. Bu ücreti banka hesap numaramıza TL karşılığı olarak yatırabileceğiniz gibi dilerseniz de evraklarınızla birlikte ofisimize döviz olarak gönderebilirsiniz. 

Bulgaristan Vize Ücreti


bulgaristan vize işlemleriBulgaristan vize ücreti vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Euroaisa Global Visa Services yetkililerini arayarak ödemeniz gereken güncel vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Size sunulan vize ücreti; konsolosluk vize harcı ( vize türüne göre değişir) vize merkezi hizmet bedeli ve ofisimizin danışmanlık hizmetini karşılamaktadır. Bizim hizmetlerimiz arasında, zorunlu seyahat sağlık sigortası, yeşil sigorta, hotel rezervasyonu, evraklarınızın düzenlenip Konsolosluğa sunulacak hale getirilmesi vardır. 

 
Parmak İzi uygulaması yok:  Bulgaristan Schengen üyesi ülkeler arasında yer almadığından henüz parmak izi taraması (biyometri işlemi) uygulamasına geçmemiştir. Bu nedenle  Bulgaristan  Konsolosluğu ve Bulgaristan Büyükelçiliği'nde parmak izi alınmadığından vize için şahsen başvuru yapılmamaktadır. Başvurunuz için evraklarınızı size en yakın ofisimize ya da İstanbul ofisimize kargoyla gönderdiğiniz takdirde sizin gelmenize gerek kalmadan vize başvurularınızı biz yapabiliyoruz. 

Pasaportunuzu size gönderiyoruz: Bulgaristan vizesiniz çıktıktan sonra Bulgaristan Konsolosluğundan alıyoruz. Sizler isterseniz pasaportunuzu ofisimize şahsen uğrayarak teslim alabilirsiniz. Talebiniz halinde yetkilimiz ev ya da iş adresinize kargo yoluyla gönderecektir.  

Vizenizi aldıktan sonra kontrol edin: Bulgaristan pasaportunuz elinize geçtiğinde ilk önce vizenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bulgaristan vizenizdeki fotoğraf size mi ait, vizeniz üzerinde isim ve soy isminiz doğru yazıyor mu, vizeniz istediğiniz tarihte başlayıp bitiyor mu, multi giriş isteğiniz onaylanmış mı gibi bilgileri teyit edin. Eğer vizenizde bir yanlışlık, eksiklik varsa zaman kaybetmeden Euroasia Global Visa Services yetkililerimizle iletişime geçip bilgi verin. 

Bulgaristan Vize Reddi

Bulgaristan vize başvurularında karar yetkisi Bulgaristan Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği’ndedir. Yetkililer eksik ve hatalı evrakları gerekçe göstererek ret verebilir. Bulgaristan vize reddi durumunda pasaportunuzu aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde Bulgaristan Konsolosluğu’na itiraz hakkınız var. Ancak ikinci başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması için evraklarınızın doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services ofislerimize şahsen gelerek yetkililerimizden güncel vize prosedürleri ve evrakları hakkında bilgi alabilirsiniz.  

Bulgaristan’a Giderken Bunlara Dikkat Edin! 

Bulgaristan vizenizi almış olmanız bu ülkeye girebileceğiniz anlamına gelmeyebilir. Bazen sınır polisi evraklarınızı görmek isteyebilir ve eğer belgelerinizi gösteremezseniz Bulgaristan’a giriş yapmanıza izin vermeyebilir. Bu nedenle Bulgaristan’a giderken Seyahat Sağlık Sigortası ve otel rezervasyon belgenizi yanınıza almayı unutmayın. Hatta bazen sınır polisi kalacağınız oteli arayıp bilgi isteyebilir. Otelden olumlu cevap alamadığında da ülkeye girişinize izin vermeyebilir. 

Bulgaristan'a Arabayla Gitmek

Bulgaristan’a kendi aracıyla gitmek isteyenlerin öncelikle bazı prosedürleri yerine getirmesi bazı belgelere sahip olması gerekmektedir. Bu belgelerden ilki uluslararası geçerliliği olan ehliyet. Eğer Ocak 2016’dan sonra ehliyetinizi değiştirdiyseniz ve çipli ehliyetiniz varsa uluslararası ehliyet almanıza gerek yoktur. İkinci zorunlu belge ise uluslararası geçerliliği olan ‘Yeşil Sigorta’dır. Bu sigorta, Bulgaristan’dan karışacağınız bir kaza durumunda 3. şahısların zararını karşılamak için yaptırılır. Yeşil Sigortanızı, İstanbul, Kapıkule, Hamzabeyli ve Dereköy Turing ofislerinden dilerseniz de ofisimizden yaptırabilirsiniz. Üçüncü önemli belge ise Vekâletnamedir. Araç sizin adınıza kayıtlı değilse veya şirket aracı ise araç sahibinden ya da şirketten vekâletname almalısınız. Bulgaristan’a girişte ihtiyacınız olacak bir başka belge ise yol vergi pulu ‘Vinetka’ dır. 1 haftalığına 30 TL vereceğiniz bu vergi pulunu aracınıza yapıştırmak zorundasınız. 

UYARILAR

  • Bulgaristan vatandaşları pasaport süreleri geçtiğinde  Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunamazlar. 
  • Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye'de doğan çocuklarına Bulgaristan vizesi verilemez. Çünkü Bulgaristan hükümeti bu kişilerin çocuklarını vatandaş olarak kabul etmektedir. Bu kişilerin çocuklarına en kısa süre içerisinde Bulgaristan’dan vatandaşlık numarası çıkarmaları gerekmektedir. Bu numara ile Bulgaristan Konsoloslukları ve Büyükelçiliği’ne başvurarak pasavan ve pasaport çıkartabilirler.  
  • Bulgaristan vatandaşları Türkiye'de doğan çocuklarını Schengen vizesi alarak da Bulgaristan'a götürebilirler. Bunun için Türk pasaportu çıkarmaları gerekmektedir. 
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Diğer Vize İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 

İSTANBUL ŞUBESİ

Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6. Blok D.4 Ulus - İSTANBUL

help@eagvs.com

ask@eagvs.com

 

ANKARA ŞUBESİ

Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

ankara@eagvs.com

 

İZMİR ŞUBESİ

Akdeniz Cad. 1347 Sk. No:8 K:2 D:210 Konak/ İZMİR

izmir@eagvs.com

 

EDİRNE ŞUBESİ

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 25 Merkez - Edirne

help@eagvs.com