x

Bulgaristan'da Görmeniz Gereken 5 Yer

Bulgaristan Rila Dağının Havadan Görüntüsü

Bulgaristan tarihi, coğrafi özellikleri, iklimi ve diğer özellikleriyle en çok ziyaret etmeyi sevdiğiniz ülkeler listesinde üst sıraya çıkabilecek bir ülke. Herkesin küçük beklentilerle gittiği ve ülkenin ucuzluğu, samimi yerlileri, inanılmaz tarihi, manzarası, plajları ve gece hayatı karşısında şaşırdığı bir ülke olan Bulgaristan eskilere dayanan tarihi ile Avrupa ve Türk kültürünü harmanlamıştır. Ülkede gezdikçe Roma’dan kalan harabelerini, Karadeniz plajlarını, olağanüstü ormanlarını ve ortaçağdan günümüze korunmuş şehirlerini göreceksiniz.

 

1. Sofya

Bulgaristan Sofia Şehrin, Gece Havadan Görüntüsü

Sofya, Bulgaristan’ın hareketli başkentidir. Mükemmel müzeleri, çarpıcı güzellikteki Rum Ortodoks Kiliseleri ve komünist dönemlerinden kalan mimarisi ülkenin tam kalbinde, başketinde yer alıyor. Birkaç gün fazla geçirerek şehrin tüm tarihini ve kültürünü öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

2. Varna

Bulgaristan'daki Varna Şehrinden Bir Klisenin Görüntüsü

Varna, yazları muazzam plajları turistlerle dolup taşan turistlerin uğrak noktası olan bir şehirdir. Sokaklarında dolaşıp eğlenebilir, büyük parkında dinlenebilir ve plajlarında güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleri barları ve eğlence yerleri yaz tatilinde eğlenmek isteyen turistler ve yerliler ile dolup taşar.

 

3. Filibe

Bulgaritan'daki Filibe Şehrinin Havadan Görüntüsü

Filibe ya da Plovdiv, Bulgaristan’ın en büyük ikinci şehridir ve ülkenin tam ortasında yer alır. Roma’dan kalan harabeleri ve tarihi kiliseleri ile ünlüdür. Mükemmel parkları ve harabeleri, diğer şehirlere nazaran daha tenha bir şekilde gezebilirsiniz.

 

4. Büyük Tırnova

Bulgaristan'da Büyük Tırnova'nun kuş bakışı Görüntüsü

1965 yılında Tarnovo’ya “büyük, yüce” anlamına gelen Veliko adı verilmiştir. Bir zamanlar Bulgaristan İmparatorluğu’nun başkenti olan Büyük Tırnova, artık dağlarda bulunan bir üniversite şehri. Bu küçük şehir görmeye değer güzel bir kaleye, yürüyüş yollarına ve manastırlara ev sahipliği yapıyor.

 

5. Rila Dağı

Bulgaristan'daki Rila Dağının Uzaktan Görüntüsü

Balkanların en yüksek noktası olan Musala Tepesi (neredeyse 2900 metre) Rila Dağı’nda bulunur. Yedi Rila Gölü, Skakavitsa Şelalesi, Rila Monastırı ve Malyovitsa alanı da Rila Dağı’na yakın alanlarda bulunur. Doğa severlerin cenneti kabul edilebilecek bu bölgede ruhunuzu dinlendirebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Yönlendirme Bannerı

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI