x
 • Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Almanya vize başvurunuz için Mobil Servislerden yararlanın, başvurunuzu evinizde gerçekleştirin.

 • Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

  Yalnızca Evrak Hazırlamak Yetmez!

  Almanya vize başvurunuzda nelere dikkat etmelisiniz? Vize başvuru sürecinizi Euroasia uzmanlarıyla ilerletin.

 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, Almanya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

 • Zamanınız Değerli.

  Zamanınız Değerli.

  Mobil hizmetlerden yararlanarak başvurunuzu ofisinizde gerçekleştirin. Siz yerinizden kalkmayın, Almanya vizesi ayağınıza gelsin.

 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Almanya vize başvurusunda bulunacak kişiler mesleğine uygun evrakları hazırlamalıdır. Hangi meslek sahibi nasıl hazırlanmalı? Nelere dikkat etmeli?

Almanya Vizesi

Almanya vizesi

 

Almanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Almanya Sinovac aşısını kabul ediyor mu?

Almanya yalnızca Pfizer-Biontech aşısını tam doz almış Türk vatandaşlarını kabul etmektedir. Sinovac aşısını kabul etmemektedir. Almanya vizesi işlemlerinde aşı kartı şartı uygulanmamaktadır. 

Almanya’ya seyahatlerde ikinci aşıdan sonra kaç gün geçmesi gerekir?

İkinci aşıdan sonra en az 14 gün geçmesi gerekmektedir.

Almanya turistik vizeleri açık mı?

Almanya turistik vize başvuruları açıktır. Detaylar için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Almanya ticari vize randevuları açık mı?

Almanya ticari vize randevuları açıktır. Detaylar için temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

Almanya vizeleri kaç günde sonuçlanır?

Almanya temsilcilikleri vize başvuruları genelde 5 ila 15 iş günü arasında sonuçlandırmaktadır.

Schengen vizesi ile Almanya’ya girebilir miyim?

Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilir; ancak salgın sebebi ile giriş koşulları ülke kapsamında değiştirilebilir.

Almanya vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılabilir mi?

İlk girişinizi vize aldığınız ülkeden yaparak diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapabilirsiniz. Ancak konaklama süreniz de ilk giriş yaptığınız ülkede daha fazla olmalı.

Almanya seyahat sağlık sigortası istiyor mu?

Almanya dahil tüm Schengen ülkelerinin vize başvurularında seyahat sağlık sigortası zorunlu bir prosedürdür. Son dönemde başvuru yapacak olan vatandaşların Covid teminatlı bir sağlık sigortası ile seyahat etmesi daha yararlı olacaktır.

Almanya vize başvurularında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 • Randevu tarihlerine ve güncel salgın kurallarını göz önünde bulundurarak seyahat planı yapılmalıdır.
 • Davetiye ile başvuru yapıyorsanız; size davetiye yollayan firma ya da şahsı konsolosluğun arayabileceği ihtimali de göz ardı edilmemelidir.
 • Ülke girişinde vizeniz olsa bile sınır görevlilerinin sizi ülkeye almama hakkına sahip olduklarını lütfen unutmayın. Bu yüzden otel rezervasyonu, davetiye, dönüş uçak bileti, seyahat sağlık sigortası, nakit para, aşı kartı, PCR/Antijen negatif sonuç belgesi gibi evraklarınızı yanınızda bulundurun.
 • Vizenizi aldıktan sonra isim, pasaport numarası ve tarihleri dikkatlice kontrol edin.

Almanya vizesi için otel ve uçak biletimi satın almak zorunda mıyım?

Otel ve uçak biletlerinin satın alınması konusunda Almanya’nı bir talebi yoktur. Geçerliliği olan ve seyahat süresini karşılayan rezervasyonlar dosyaya eklenebilir.

Dikkat: Yukarıdaki sağlık alanı ile ilgili verilen tüm bilgilerin doğruluğunu Almanya seyahatinizden önce mutlaka teyit ediniz. Güncel değişiklikleri ve uygulama kurallarını teyit etmeden yola çıkmayınız.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus- Bordo pasaporta sahip kişiler Almanya vizesi işlemlerine tabidir. Hususi- Yeşil, Gri - Hizmet ve Siyah / Kırmızı- Diplomatik pasaportlara sahip kişiler ise bir yıl içerisinde 90 gün koaklama süresini geçmeme koşuluyla Almanya’ ya vizesiz olarak giriş yapabilirler. Bordo pasaport sahibi kişiler için kısa süreli Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kısaca açıklayalım.

Almanya Büyükelçiliği, vize başvurularının belli bir sistem aracılığıyla, yığılma yapmadan aktarımı için vize başvurusu merkezlerini yetkilendirmiştir. Almanya vize başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep ve Trabzon´da bulunan ofisleri ile vize başvuru sahiplerine hizmet vermektedir.

Almanya vize başvurularında Konsolosluklar yetki bölgelerine ayrıldığı için başvuru yapacak kişinin ikamet ettiği şehirden başvuru yapması gerekmektedir.

Almanya vizesi başvuruları planlanan seyahatten en fazla 3 ay önce yapılabilir. Vize değerlendirme süresi kural olarak 15 gündür ancak Konsolosluğun ek evrak talebi, resmi tatil günleri, dönemsel yoğunluk, teknik arıza gibi nedenlerden ötürü bu süreç uzayabilir.

Almanya Vize Türleri

Almanya seyahatinizin sebebi başvurunuz için önemli bir seçimi beraberinde getirmektedir. Vize kategorisi seçiminin doğru yapılması gerekir. Yanlış vize türünde seyahat etmeniz halinde; bu durum tespit edilirse sonraki vize başvurularınız için olumsuz bir referans olarak değerlendirilir.

Almanya kısa süreli vize türleri

 • Almanya Turistik Vize
 • Almanya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizesi
 • Almanya Ticari, İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri
 • Almanya Schengen Vizesi
 • Almanya Transit Vizesi,
 • Almanya Spor faaliyeti, Kültürel etkinlik ve Konferansa katılım Vizesi
 • Almanya Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vizesi.

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize, ülkede 90 günü aşan konaklama için gerekli D vize türüdür. Eğitimler, iş arama, çalışma vizesi ve aile birleşimi bu kategoride değerlendirilmektedir.

 • Almanya Aile Birleşimi
 • Almanya İş Arama Vizesi
 • Almanya Erasmus Vizesi
 • Almanya Çalışma Vizesi
 • Almanya’da Staj
 • Burssuz/Burslu Üniversite Öğrenciler için Eğitim Vizeleri
 • 90 günden uzun süreli Almanya’da Almanca Öğrenimi,
 • Almanya’da Gönüllü Sosyal Hizmetler
 • Araştırmacılar ve Bilim İnsanları
 • Almanya’da Yatırım/İş Kurma odaklı vizeler ulusal kategoriden işlem almaktadır.

Uzun süreli Almanya vize işlemleri doğrudan Konsolosluğa yapılabilirken 2023 yılı itibarıyla bazı ulusal vize türleri aracı başvuru merkezinde de yapılabilmektedir. Başvurunun nereye yapılacağı ise randevu aşamasında bildirilmektedir.

Almanya Vize Randevu

Almanya Vize Randevusu

Kullanacağınız ya da eski pasaportunuzda son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize alınmış ve VIS notu da düşülmüş ise biyometrik verilerinizi Almanya vizesi sırasında yeniden beyan edilmesine gerek kalmayabilir. Almanya Vize randevusu istisnai durumlar hariç uygulanmamaktadır. Konsoloslukta biyometrik kaydınız var ise EAGVS uzmanlarımız aracılığıyla evinizden ya da ofisinizden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen vizesi alınmamış ise vize işlemlerinizi başlatabilmek için parmak izi vermeniz gerekecektir. Bu durumda başvuru için vize işlem merkezinde şahsen bulunmanız istenecektir.

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyada tüm evrakların güncel tarihli olması gerekir. Tüm başvuru sürecinizin ana evrakı ise Almanya vize başvuru formu olacaktır. Bu nedenle formun talep edilen özenle hazırlanması son derece önemlidir.

Vize başvuru formunuzda verilen bilgilerin hatalı veya eksik olması vize sonucunuzu doğrudan etkiler. EAGVS Almanya uzmanları aracılığı ile yapılan başvurularda başvuru formu müşteri temsilcimiz tarafından doldurulur. Başvuru formunda bilgisi verilen seyahat sebebi, tarihleri, masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin bilgiler talep edilen ya da edilebilecek diğer evraklarla tutarlı olmalıdır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için gerekli evraklar kişisel, mali ve meslek/iş bilgilerini içeren belgelerden oluşacaktır. Genel evrak bilgisi için tıklayın.

Kişisel Evraklar

 • Pasaport
 • Vize Başvuru Formu
 • Vize Dilekçesi
 • Nüfus Müdürlüğünden Alınan Vukuatlı Nüfus Cüzdanı Örneği
 • İkametgah Belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Seyahate ilişkin Rezervasyon Belgeleri
 • Vize ücretini ödediğinize dair banka dekontu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Mali Evraklar

 • Adınıza açılmış banka hesabının son üç aylık ekstresi
 • Maaş Bordrosu
 • Ruhsat, tapu vb. aidiyet bildiren evraklar
 • Sponsor aracılığı ile gidilecekse sponsora dair mali evraklar

Mesleki Evraklar

Mesleki evraklar, kişinin memur, özel sektör personeli, işveren, işsiz, öğrenci olması durumunda değişkenlik gösterecektir. Vize kategorinize, seyahat sürenize ve kişisel özeliklerinize göre evrak listesini EAGVS uzmanları aracılığı ile öğrenebilir, eksiksiz olarak danışmanlığımızla başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz. İletişim numaralarımız için tıklayın.

Almanya Vize Ücreti 2023

Almanya vize ücreti 2023 yılı için 80 Euro olarak işlem görmektedir. Almanya vize işlemleri sırasında dosyayı kabul eden vize işlem merkezine de yaklaşık 27 Euro ödeme yapılmaktadır. Bu ücretler vize kararı ret ile sonuçlansa da iade edilmemektedir.

Uzmanlarımız aracılığı ile yapılacak başvurularda ise vize türüne göre gerekli evrakların belirlenmesi, belge uygunluk kontrolü, başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçesinin yazılması ve çevirisi, randevu alımı, fotokopi ve başvuru merkezinde eşlik edilmesi gibi hizmetleri kapsayan danışmanlık ücretimiz ise 40 Euro’dur. Ayrıca zorunlu seyahat sağlık sigortanızı da ek ücret karşılığında müşteri temsilcinizden talep ederek günün ve seyahat kurallarının çerçevesinde tanımlatabilirsiniz.

Almanya, 0-12 yaş arası Türk vatandaşlarını vize ücretinden muaf tutmuştur. Vize işlem merkezinde uygulanan muafiyet yaş sınırı ise 6’dır. 6 Yaş üzeri tüm bireylerden işlem ücreti alınmaktadır.

Almanya vize başvuru

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize işlemleri başvuru dosyanız ilgili vize merkezine teslim edildikten ortalama 15 gün içinde sonuçlandırılmaktadır.

Türkiye ikamet izinli yabancı pasaportlarla gerçekleştirilen vize başvuruları daha uzun sürebilmektedir. Ayrıca, eksik evraklarla yapılan başvurular, Konsolosluk görev alanı dışından gerçekleştirilen işlemlerde de gecikmeler yaşanabilmektedir.

Almanya vize başvurusu en geç seyahatten 15 gün önce işleme verilmelidir. Eğer bu süre geçti ise Konsolosluk dosyanızı işleme almayacaktır. Başvurularınızın uzun süreçli resmi tatillere denk gelmemesine özen gösteriniz.

Almanya Vizesi Reddi

Almanya vize işlemlerinin ret ile sonuçlanması da olası bir durumdur. Schengen vizesi için yaptığınız başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza Konsolosluk tarafından imzalanmış bir ret mektubu verilecektir.

Bu ret mektubunda işaretlenen maddeleri inceleyerek vize başvurunuzun ne sebeple olumsuz sonuçlandırıldığını öğrenebilir; itiraz edebilirsiniz. Almanya vize reddine itirazlar, işlemi yapan Konsolosluğun vize bölümüne bir itiraz dilekçesi ile yapılır. Başvurunuzu sorununuzu çözümledikten sonra yineleyebilirsiniz.

Almanya vizesi için alınan vize reddi bir yurt dışı çıkış yasağı anlamında değildir. Başvuru sahibi Schengen vize uyum koşullarını eksiksiz tamamlayarak yeni bir başvuru yapma hakkına sahiptir. Almanya Schengen vizesi başvurunuzun reddedilmesi halinde vize ücreti iade edilmemektedir.

Türkiye’den Başvuru Yapacak Yabancılar İçin Almanya Vizesi

Türkiye’de oturum ve çalışma izni belgesi bulunan diğer ülke vatandaşları da Türkiye’de bulunan Almanya Dış Temsilciliklerinden vize başvurusu yapabilmektedir.
Almanya vize başvurusu esnasında genel olarak talep edilen belgelerle birlikte sunacakları oturum/çalışma izni ile diğer ülke vatandaşları da başvuru gerçekleştirebilirler.

Almanya Irak ve Suriye vatandaşlarının Türkiye’den başvuru yapması ile ilgili bazı özel uygulamalar söz konusudur. 2023 yılı Almanya vize prosedürüne dair diğer sorularınızı uzmanlarımıza yönlendirebilirsiniz.

Almanya Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Schengen grubu ülkeleri son yıllarda Schengen güvenlik önlemlerini arttırmıştır. Schengen vizesine sahip olmanız Schengen bölgesine giriş hakkınız olduğunu göstermez. Seyahatinizin sebeplerini açıklayıcı evrakların yanınızda olmaması durumunda sınır polisi vizeniz olsa da ülkeye girişinize izin vermeyebilir.

Almanya’ya giriş yapacağınız sınır kapısında üzerinde geçerli Almanya vizesi basılı olan pasaportunuzu sunmalısınız. Ayrıca; konaklama rezervasyon dokümanı, gidiş/dönüş uçak bileti gibi evraklar da talep edilebilir. Bu nedenle bu tür evraklarınızı seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmanızda yarar vardır.

Almanya D vizesi sahibi olan yolcular için de aynı durum söz konusudur. Ülke içerisinde gerçekleşebilecek güvenlik kontrollerinde Ulusal Almanya vizesi sahibi kişilerin ülkede bulunma sebebini destekleyici belgeleri ibraz etmesi istenebilir.

Almanya vizesi için bize ulaşın

Almanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Almanya Vize Türleri
Z. Işıldar 23/03/20, 16:25 Cevabı Görüntüle
Almanya’da akrabam var ama tatil için gitmek istiyorum. Almanya vize türleri hakkında bilgi almak istiyorum. Hangi vizeye başvurmam gerekir, ziyaret mi turistik mi?
Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021
E.K. 20/01/21, 14:02 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında başvuru şartları ve süreleri değişti mi acaba? Bizim mart ayında Almanya'da olmamız gerekiyor. Şirket ortağı genel müdürümüz ve iki satış uzmanı olarak Almanya'ya gitmemiz gerekmektedir. Almanya'daki şirket bize ticari davetiye gönderebileceğini belirtti. İnternette hep belediye onaylı davetiye olarak okuyorum, biz de mi onaylı davetiye sunmalıyız? En erken ne zaman başvuru yapmamız gerekir? Başvuru sürecinde yardımcı olur musunuz?
Almanya Öğrenci Vizesi 2021
H.P. 20/01/21, 10:45 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya öğrenci vizesi 2021 başvurularına ne zaman başvuru yapabiliyoruz? Ben Şubat ayında mezun oluyorum makine mühendisliğinden ve Eylül 2021'de Almanya'da yüksek lisansa başlamak istiyorum hemen. Bu durumda süreci nasıl ilerletmem gerekiyor? Şu an görüştüğüm birkaç okul var fakat henüz resmi bir kabul almadım. Bu durumda yine de öğrenci vizesi başvurusu yapabilir miyim?
Almanya Transit Vize 2021
Y.K. 12/01/21, 16:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya transit vize 2021 yılında hangi şartlarda verilmektedir? Benim geçerli ABD vizem var fakat 2017 yılında aldığım bir vize ve 10 yıl geçerliliği var biliyorsunuz. Amerika seyahatim var uçağım Frankfurt aktarmalı olacak. Vizeyi aldığım tarihe bağlı olarak Almanya'dan transit vize almam gerekecek mi? Havayolu şirketim de yeterli bir bilgi vermedi uçuş öncesi bu bilgiyi nasıl teyit edebilirim? Vize almam gerekirse işlemleri nasıl yapmalıyım?
Almanya Vizesi Nasıl Alınır 2021
A.E. 20/01/21, 13:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Kayseri'de yaşıyorum Almanya vizesi nasıl alınır 2021 yılı evrakları nelerdir? Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım, Almanya'da evli ve orada yaşayan kız kardeşimin yanına ziyarete gitmek istiyorum. Ben özel bir okulda öğretmenim Kayseri'de başvuru yapmak için neler yapmam gerekiyor? Almanya'dan kız kardeşimin göndereceği kağıtla pasaportumu sunmam yeterli mi oluyor? Sorularımı mazur görmenizi ve yardımcı olmanızı dilerim.
Almanya Vize Başvurusu 2021
Y.B. 20/01/21, 12:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba Almanya vize başvurusu 2021 yılı evraklarında ne gibi değişiklikler oldu? Ben çiftçiyim Aydın Söke'de yaşıyorum, Almanya'da kızım ve oğlum var. Her yıl onların yanına gideriz eşimle fakat bu yıl gidemedik. Kısmet olursa bu bahar gidip 1 ay kalmayı düşünüyoruz. İkimizin de emekliliği var ama asıl gelirimiz çiftçilikten. Sizin İstanbul şubenizden bir kızımız hazırlamıştı dosyamızı daha önce. Yine size evrak göndersek yeterli midir? Yardımlarınızı bekliyorum.
Almanya Vize Randevusu 2021
N.Ş. 20/01/21, 12:46 Cevabı Görüntüle
Merhaba şirketimizde çalışan iki kişiye ticari amaçla yapacakları seyahat için Almanya vize randevusu 2021 yılı başvurusu yapmak istiyoruz. Almanya'dan çalıştığımız şirket ile hem toplantı hem de tesis incelemesi yapılacak. Henüz şirketle bir alım satım gerçekleştirmedik Almanya ziyareti sonrası anlaşma sağlanırsa satış olacak. Bu nedenle nasıl bir vize başvurusu yapmamız gerektiğini bilemiyorum. Evraklar ve randevu konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Almanya Vize Fiyatları 2021
Ş.B. 13/01/21, 15:35 Cevabı Görüntüle
Ben emekli öğretmenim Almanya vize fiyatları 2021 yılında emekliler için ne kadar oluyor? Almanya'ya turistik olarak gideceğiz dört arkadaş. Daha önce 2017 yılında Fransa ve İsviçre'ye gitmiştik, bu sene de Almanya'ya gitmeyi düşünüyoruz. Nasıl bir başvuru süreci izlememiz gerekiyor? Bizim randevuya gelmemiz gerekecek mi daha önce parmak izi verdiğimiz için evrak üzerinden sizinle işlemleri tamamlayabilir miyiz?
Almanya Turistik Vize 2021
Y.B. 20/01/21, 11:30 Cevabı Görüntüle
Almanya turistik vize 2021 yılında verilmeye başlanacak mı? Benim 2020 yılında bitmiş bir Almanya vizem var. O vizeyi kullanamadım, tekrar vize almak istediğimde kullanmadığım vize benim için bir dezavantaj yaratır mı? Hala kamuda memur olarak çalışıyorum ve haziran ayında Almanya'ya gitmek istiyorum. Sadece evraklarımı size göndermem yeterli olur mu yoksa şahsen gelmem gerekecek mi benim randevuya? Bir de ödemem gereken ücretler nelerdir?
Vize Başvurusu Almanya
F. Aslan 14/03/20, 13:04 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 12-17 Haziran 2020 tarihleri arasına Almanya’ya gitmek istiyorum, teknisyen olarak bir hastanede çalışıyorum. İstanbul’da Beşiktaş’ta ikamet ediyorum. Vize başvurusu Almanya Konsolosluğu’na yapılmalı? Turistik seyahat yapmayı planlıyorum. Otel ve uçak rezervasyonlarımı yaptım. Yardımcı olabilir misiniz?
 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?
  Almanya’ya Özel 10 Lezzet

  Almanya’da yenecek 10 lezzet yazımızda Almanya’nın geleneksel yemeklerine ve sokak lezzetlerine yer verdik. Ülke mutfağına ...

  Devamını Oku
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
Vize Reddi
Vize Randevu
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçe Örneği
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES